İş Bankası hesap işletim ücreti

Hesabınız da bulunan para üzrinden tahsil ediyolar, hesapta para yoksa kredi kartı üzerinden tahsil etmezler ama hesaba para girdiği anda tutarı çekerler madur olmamak için takip etmekte yarar var. Bazı bankalar 6 aylık bazıları yıllık alıyor parayı.
Öğrenci olsanız bile bankaya bunu bildirmeniz gerekiyor aksi halde ücreti sizden alıyorlar. Müşteri hizmetlerini ararsanız hangi koşullarda bu ücreti almadıklarını söylerler. Bazı bankalar otomatik ödeme fln verince bu ücreti almıyorlar veya maaş hesabınız varsa.

Hesabınız da bulunan para üzrinden tahsil ediyolar, hesapta para yoksa kredi kartı üzerinden tahsil etmezler ama hesaba para girdiği anda tutarı çekerler madur olmamak için takip etmekte yarar var. Bazı bankalar 6 aylık bazıları yıllık alıyor parayı.
Öğrenci olsanız bile bankaya bunu bildirmeniz gerekiyor aksi halde ücreti sizden alıyorlar. Müşteri hizmetlerini ararsanız hangi koşullarda bu ücreti almadıklarını söylerler. Bazı bankalar otomatik ödeme fln verince bu ücreti almıyorlar veya maaş hesabınız varsa.
Banka kartı kullanıyorum kredi kartı değil.

Herhangi bir aylık faturanıza (telefon, elektrik vs.) otomatik talimat verirseniz İş Bankası hesap işletim ücreti almıyor.

Enpara veya benzerlerini öneriyorum. Hesap işletim ücreti, EFT ücreti falan artık bunlar taş devrinde kaldı. Size tavsiyemdir.

Son düzenleme:
Enparanın her yerde anlaşmalı ATM'si ve çok kampanyası yok ama :(
İş Bankası veya Garanti Bankası'nın da aynı şekilde her yerde ATM'si ve doğru düzgün kampanyası yok. Enpara ile DenizBank ve TEB ATM'lerinden ayda 3 kez ücretsiz işlem yapabiliyorsun. Finansbank ATM'leri her zaman ücretsiz. Bunu bana İş Bankası sağlıyor ise hemen geçiş yapabilirim. Cepteteb veya benzerleri ile karşılaştırma yaparak söylüyorsan, o zaman haklısın tabi. Benim demek istediğim şu bankalara hesap işletim ücreti, EFT, havale yok fatura ödeme kesintisi falan filan diye tonla ücret ödemeyin. Maaş hesabınız varsa çekip, Enpara hesabınıza atabilirsiniz mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı