Çözüldü İş Bankası kredi kartı nasıl iptal edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
İş Bankası kredi kartını iptal etmek istiyorum. İptal için müşteri hizmetlerini aradım, iptal edeceklerini belirttiler ancak hâlâ uygulamada kredi kartı gözüküyor. Bir sorun olur mu? @Tim. İptal işlemi olmuş mudur?

Çözüm
Şubeye gitseniz bile daha kolay diye muhtemelen aramanızı isteyecekler. 0850 724 0 724 üzerinden bağlanıp iptal talebi oluşturmanız gerekiyor. Size 7 gün içerisinde iptal edileceğini söylerler. Basım aşamasında olan kartı doğrudan iptal edebiliyorlar. Kart, tamamen iptal edilene kadar kullanılabilir durumda.
İş Bankası kredi kartını iptal etmek istiyorum. İptal için müşteri hizmetlerini aradım, iptal edeceklerini belirttiler ancak hâlâ uygulamada kredi kartı gözüküyor. Bir sorun olur mu? @Tim. İptal işlemi olmuş mudur?
İptal talebinizi almışlar 7 gün içerisinde iptal gerçekleşir. İptal gerçekleşene kadar mevcut kartınızı muhafaza edin. İptal edildiğine dair SMS alacaksınız. SMS geldikten sonra imha edebilirsiniz.

Şüpheniz varsa müşteri hizmetlerini tekrar aramanızı tavsiye ederim.
Yaklaşık 30 dakika önce aramıstım da öğle molasından sonra tekrar arayayım. Kart başvurusunu da zaten yeni yapmıştım. Banka kartı olarak bugün istemiştim. Özellikle banka kartı istediğimi belirtmeme rağmen yanında da kredi kartı da vermisler. Başvurusunu yapmışlar. Ben bunun kredi kartını iptal ederek sadece banka kartını kullanmak istiyorum. Mümkün değil mi böyle bir sey? Kart icin dediğim gibi bugün başvurdum, kart elimde değil henüz.

Yaklaşık 30 dakika önce aramıstım da öğle molasından sonra tekrar arayayım. Kart başvurusunu da zaten yeni yapmıştım. Banka kartı olarak bugün istemiştim. Özellikle banka kartı istediğimi belirtmeme rağmen yanında da kredi kartı da vermisler. Başvurusunu yapmışlar. Ben bunun kredi kartını iptal ederek sadece banka kartını kullanmak istiyorum. Mümkün değil mi böyle bir sey? Kart icin dediğim gibi bugün başvurdum, kart elimde değil henüz.
Banka kartı verdiklerinde (maaş için veya başka bir sebeple) yanına kredi kartı da veriyorlar. Özellikle belirtsen bile ''Prosedür böyle, kredi kartı vermek zorundayız kullanmazsanız dursun'' diyorlar. Kapatma talebinizi aldılarsa bir kaç gün içinde kapatırlar. Kredi kartınızı kapattıktan sonra banka kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Anlıyorum, özellikle de belirtmeme rağmen vermisler. Onun icin sasırmıstım, dediğim gibi henüz hiç kullanmadım. Kart bile elimde değil. Öğleden sonra bir kez müşteri hizmetlerini tekrar arayacağım bakalım. Yıllık ücreti falan da oluyormuş bunun. Açıkçası kullanmadığım kredi kartına yıllık ücret ödemek istemiyorum.

Geri
Yukarı