İş Bilgisayarı Toplama

browncwby

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dükkan için PC gerek. Office programlarına tıkladığım anda açılmasını istiyorum. Müşteri ürün sorduğunda Excel'in açılmasını beklerden müşteri gidiyor o kadar söyleyeyim :D. Toplanılacak bilgisayarın 6-7 sene performanstan ödün vermeden çalışsın istiyorum. Özellikle SSD kaliteli olsun. Ekran kartı inanılmaz derecede önemsiz. GT730 falan takabilirsiniz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe 3bin civarı

Sizin sisteminiz de APU sanırım. Memnun musunuz sistemden?
Evet benim sistemde APU oyun oynamadığım için fazlasıyla yetiyor bana.

Ryzen 5 2400G yada 3400G
Gigabyte B450 Anakart
Corsair 2x8 Bellek
480 SSD
Kasa olarak kendiniz seçebilirsiniz.
Tabii alternatif olarak diğer arkadaşların da önerilerine bakabilirsiniz.

Ryzen 5 2400G yada 3400G
Gigabyte B450 Anakart
Corsair 2x8 Bellek
480 SSD
Peki kasa seçiminde dikkat etmem gereken ne var yardımcı olabilir misiniz?

Kasa ve güç kaynağını ayrı ayrı almanızı öneririm.
Parçaları aldıktan sonra kalan bütçe doğrultusunda beğendiğiniz bir kasayı alabilirsiniz.
Mesela buna bakabilirsiniz.

Ryzen 5 2400G yada 3400G
Gigabyte B450 Anakart
Corsair 2x8 Bellek
480 SSD
Hocam imzanızdan kasada ekran kartı yok gibi geldi işlemcinin ekran kartını mi kullanıyorsunuz
Açıkçası ben de kitap okuma internet vb işler için 27 inç ips ekranla kullanılabilecek hazır kasalara bakıyorum ancak 5k fiyatla satılıyor. Monitör ve kasa toplam 4K bütçem var. iPad 10.5 var ancak ekran boyutu küçük. ofis programları 5 GB lık PDF textbookları tik diye açan iPad pro10.5 gibi stabil ve hızlı ucuz kasa için ne önerisiniz ?

Hocam imzanızdan kasada ekran kartı yok gibi geldi işlemcinin ekran kartını mi kullanıyorsunuz
Açıkçası ben de kitap okuma internet vb işler için 27 inç ips ekranla kullanılabilecek hazır kasalara bakıyorum ancak 5k fiyatla satılıyor. Monitör ve kasa toplam 4K bütçem var. iPad 10.5 var ancak ekran boyutu küçük. ofis programları 5 GB lık PDF textbookları tik diye açan iPad pro10.5 gibi stabil ve hızlı ucuz kasa için ne önerisiniz ?
APU sistem o anlama geliyor zaten. Harici ekran kartı yok, işlemcinin GPU'sunu kullanıyorsunuz. Yani oyun oynamayacak ve render vb. uğraşmayacaksanız APU sistem daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı