İş bilgisayarı toplama

5600G ile 4300G arasında bahsettiğim kullanımda çok fark olur mu arkadaşlar? Aradaki 1000 TL'lik farka değer mi sizce yoksa götürür mü bizi 4300G?

5600G ile 4300G arasında bahsettiğim kullanımda çok fark olur mu arkadaşlar? Aradaki 1000 TL'lik farka değer mi sizce yoksa götürür mü bizi 4300G?
Değer baya fark var aralarında teki 5600g 6 çekirdek 12 threat , 4300g 4/8.

Ucuz olsun isterseniz buna bakabilirsiniz ama kesinlikle önermiyorum. Aralarında dağlar kadar fark var.

5600G ısınan bir işlemci değil, ekran kartı da olmadığından ucuz bir kasa bakabilirsiniz.

Elinize sağlık hocam dengeli ve güzel sistem👍

5600G gibi APU işlemciler yüksek frekansı sever ve az farkla daha kaliteli RAM'ler seçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bir de konu sahibinin babası için olduğundan kasa fanının mavi rengi onu rahatsız edebilir diye düşünüyorum onun için ARGB veya renksiz bir model daha iyi olabilir konu sahibinin cevabı lazım bunun için.

Elinize sağlık hocam dengeli ve güzel sistem👍

5600G gibi APU işlemciler yüksek frekansı sever ve az farkla daha kaliteli RAM'ler seçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bir de konu sahibinin babası için olduğundan kasa fanının mavi rengi onu rahatsız edebilir diye düşünüyorum onun için ARGB veya renksiz bir model daha iyi olabilir konu sahibinin cevabı lazım bunun için.
Bütçeyi minimal tutmak için onları koymuştum, günlük kullanım için pek önemi olmaz frekansın. Kasa konusunu babasına danışırsa daha iyi olur.

:D

Ekran görüntüsü 2023-05-12 224542.png

Athlon 3000G sistem bile işinizi görür aslında.
Güzel 🙂 Ben de daha basit bir şey yeter diye düşünmüştüm de onay lazımdı. O halde sistemin ömrünü uzatmak, daha uzun seneler sonra uğraşmak maksadıyla Athlon 3000G yerine R3 4300G'de karar kılıyorum ve hiç girmiyorum 5600G'ye.

Doğru.
Şu kasayı alırım diye düşündüm.

Bahsedilen iş yükü için ayrı ayrı bileşenler toplayıp uğraşmaya bence gerek yok. Asrock Deskmini X300 içine 5600G, 2x8GB şeklinde SODIMM bellek ve NVMe SSD takılarak avuç içi kadar bir bilgisayarla o saydıklarınızı yapabilirsiniz. Hatta 5600G'nin dahili ekran kartı GT 1030 gücünde, çanak okeyi geçtim 100fps üzeri CS:GO bile oynatır.

Ofis ortamında ethernet kablosu çekilebileceğini farz ediyorum. Türkiye'ye gelen Deskmini modellerinde WiFi antenli model yok çünkü. İlla ki WiFi gerekiyorsa M.2 Wifi modülü takılabilir, M.2 2230 boyutunda ekstra yuvası var.

Geri
Yukarı