5000TL Toplama İş bilgisayarı

Mayhart

Kilopat
Daha fazla  
Adobe Premiere, After Effects, 3Dsmax gibi programları yoğun olarak kullanıyorum. Monitörüm, HDD'lerim, GTX970 ekran kartım mevcut. Bunların dışında max. 5000TL bütçem var. Bana bir sistem önerisi yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın bulunması mükemmel, o etken sayesinde render ve workstation canavarı olan 7 1800X ve 16GB 4000MHz RAM toplayabildim, hayırlı olsun şimdiden.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 110
Ekran kartınızın bulunması mükemmel, o etken sayesinde render ve workstation canavarı olan 7 1800X ve 16GB 4000MHz RAM toplayabildim, hayırlı olsun şimdiden.
32GB RAM'a çıkmak çok fazla farkeder mi sizce? Bir de AMD seçmenizin teknik bir sebebi var mı? Yoksa sadece fiyatla mı ilgili?

32GB RAM'a çıkmak çok fazla farkeder mi sizce? Bir de AMD seçmenizin teknik bir sebebi var mı? Yoksa sadece fiyatla mı ilgili?

AMD her türlü Render ve Workstation işinde Intel'i yokeder, yerin dibine sokar ve birdaha çıkamaz Intel. Oyunlardada iyidir. 32GB RAM'a çıkarmak mantıksız gelir şimdilik, 3-4 sene sonra zaten 16GB RAM istenicek, o zaman 32'ye upgradelersiniz.

Sizlerin söylediğinize göre, Ryzen, 16RAM ve SSD ile kuracağım sistemin bu 3 kalemini, amazondan alıp getirecek bir tanıdığım var. Anakartı, soğutucuyu vs. buradan alacağım. Seçtiklerim şunlar. Yanlış bir şey almış olmam değil mi? Bir de GTX970 ile Ryzen'i aynı anda takabileceğim, 4 slotlu (RAM için) bir anakart bulmam gerekecek burada herhalde.
Untitled-1.jpg

Son düzenleme:
Sizlerin söylediğinize göre, Ryzen, 16RAM ve SSD ile kuracağım sistemin bu 3 kalemini, amazondan alıp getirecek bir tanıdığım var. Anakartı, soğutucuyu vs. buradan alacağım. Seçtiklerim şunlar. Yanlış bir şey almış olmam değil mi? Bir de GTX970 ile Ryzen'i aynı anda takabileceğim, 4 slotlu (RAM için) bir anakart bulmam gerekecek burada herhalde.Eki Görüntüle 257775

Bir sorun yok, anakart olarak AB350 alabilirsin.

Merhaba, siparişlerim yurtdışından geldi.

1-AMD Ryzen 7 1800X
2-Corsair Vengeance 2X8GB DDR4 RAM 3000MHz
3-Samsung 250GB SSD -850EVO

Mevcut ekran kartım MSI GeForce GTX970. HDD'm var.

İhtiyacım olan bileşenler,
Anakart, Kasa, güç kaynağı, işlemci soğutucu ve termal macun.

Önereceğiniz diğer bileşenleri yazarsanız hemen satın almak istiyorum.

Anakartta sonradan keşke diyeceğim şeyleri atlamak istemiyorum.
USB3.1, bol miktarda USB port olmasını tercih ederim.

Sorun çıkarmayacak en uygun fiyatlı bir soğutucu ve sade bir kasa yeterli benim için.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı