İş çıkışı oyunlara zaman ayırabiliyor musunuz?

Bende böyleyim hocam 7 gibi pc başına geçiyorum bir çok hikayeli oyun aldım oynarım diye fakat 2-3 tanesini anca oynadım, bide ona vakit ayırmak istemiyorum zaten yorgun gelmişim eve bide hikayeli oyunlarla iyice kendimi yormak istemiyorum onun yerine forzada bi araba alıp drift atıyorum ya da valoda 1-2 el derecesiz atıp ondan da sıkılıp çıkıyorum sonra telefonla uğraşıp yatıyorum. Geçen sene okula giderken bilgisayarım dahi yoktu ama telefonda manyak gibi oyun oynardım hiç de sıkılmazdım şimdi nedense hiç isteğim yok, bilmiyorum belki de büyümüşüzdür.

O istememezlik durumunu bende yaşıyorum.
Ne bileyim otursam belki 4-5 saat başından kalkmam ama gidip oynayasım gelmiyor, sizin de dediğiniz gibi yatmak daha cazip geliyor.
Stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum, çünkü aklımız başka yerlerde ve oyuna ayıracak vakit ve odak yok.
Olay aynen böyle. Bi hevesle aldım ama uzanmak telefondan takılmak daha kolay güzel geliyor.

1 aylık cihaz satmayı düşünüyorum nasıl satacağım acaba.

Ben ayırabiliyorum. Ama arkadaşım oyuna çağırmasa muhtemelen oturmam bile başına. Çünkü akşama kadar zaten masa başında çalışıyorum eve geçince de bilgisayarda olmak sıkıyor ve çok yorucu hale geliyor. Ancak hafta sonu asla acımam bütün oynayamadığım saatlerin hıncını çıkartırım :D.

20 gibi evde boş oturur pozisyona geçiyorum, genelde 4-5 saat oyun ondan sonra. Hafta içi her gün değil ama 2 ya da 3 gün böyle. Gece 01'e kadar yolu var, gerisi sabaha zorluyor. 35'indeyim, yaşla ne ilgisi var?

Pazarları gün boyu oyun oynuyorum. Cumartesi ve oyun oynamadığım hafta içi akşamları genelde arkadaşlarla, aile ile geçiyor. Bu hafta mesela perşembe akşamına kadar oyun oynayacak vaktim olmayacak, perşembe ve cuma akşamı oynarım, pazar oynarım bir de. Haftada 20-30 saat arası oynuyorum genelde. Sadece single, multi oynamam. Gün boyu insanlarla uğraşıyorum zaten, oyunumun içinde de insan olsun istemiyorum.

Sosyal medya kullanmıyorum zaten, hesabım yok hiçbirinde, telefonumda da yüklü değiller. Oyun stres atmak ve farklı öyküleri/dünyaları deneyimlemek için, sosyal medya ise tam aksine daha da etrafımızdaki dünya. Uzak dursun. Hogwarts Legacy ile takılıyorum şu anda, tam stres ilacı işte.

20 gibi evde boş oturur pozisyona geçiyorum, genelde 4-5 saat oyun ondan sonra. Hafta içi her gün değil ama 2 ya da 3 gün böyle. Gece 01'e kadar yolu var, gerisi sabaha zorluyor. 35'indeyim, yaşla ne ilgisi var?

Pazarları gün boyu oyun oynuyorum. Cumartesi ve oyun oynamadığım hafta içi akşamları genelde arkadaşlarla, aile ile geçiyor. Bu hafta mesela perşembe akşamına kadar oyun oynayacak vaktim olmayacak, perşembe ve cuma akşamı oynarım, pazar oynarım bir de. Haftada 20-30 saat arası oynuyorum genelde. Sadece single, multi oynamam. Gün boyu insanlarla uğraşıyorum zaten, oyunumun içinde de insan olsun istemiyorum.

Sosyal medya kullanmıyorum zaten, hesabım yok hiçbirinde, telefonumda da yüklü değiller. Oyun stres atmak ve farklı öyküleri/dünyaları deneyimlemek için, sosyal medya ise tam aksine daha da etrafımızdaki dünya. Uzak dursun. Hogwarts Legacy ile takılıyorum şu anda, tam stres ilacı işte.
Her gün oynamak şart değil aslında doğru ya. Vazgeçtim satmaktan ya dursun illaki bir iki oynarız özellikle haftasonları.

Geri
Yukarı