İş görüşmesinde sorulacak sorular nedir?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Bir mağazada bugün toplu görüşme olacak 15:00'da yarım saat sonra ben girdim 15:00 da başlayacak dedi insan bir yere alır orada bekletir dimi gidin 15:00 / 15:30 gibi gelin ne demek?
İşi istemesem erken gelir miyim? İnsanlar çok acayip.
Ben 1 yıl Migros mağazasında çalıştım şimdi adam bana neden çıktın diye sorar yüzde yüz.
Askerlik yaklaşmıştı o zamanlar askerlik psikolojisi vardı askere gideceğim diye çıktım desem herhalde inanmaz. Dönünce de korona geçirip yatalak kalan baba anneme bakmak zorunda kaldım desem ona da inanmaz, adamın sorusuna ne cevap vereceğim?

Doğruları söyleyin inandırmak zorunda değilsiniz. Bir iş görüşmemde ar-ge müdürü beni şu sunduğun sebebe inandırabilir misin dedi şaka gibi. Siz bana inanmıyorsanız buna mecbur değilim ve sizle çalışmak istemem deyip işi reddetmiştim. Sanıyorlar ki iş görüşmesinde karar işverenin sadece onlar değerlendirme yapma hakkına sahipler.

Askerlik görevini yapmak üzere işten ayrıldığınızı ve döndüğünüzde de iş aramaya başladığınızı söyleyebilirsiniz. Askerlikten döndükten sonra beklediğiniz süreyle ilgili bir soru sorulursa da, uygun şartlarda iş bulamadığınızı ve bu yüzden bir süre beklediğinizi söylemeniz yeterli olur. Ailevi bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ederim.

Kendini 10 yıl sonra nerede görüyorsun derse kabirde diyebilirsin. Şaka bir yana asgari ücret veren bir işse neyin toplu görüşmesi bu? Maaş yüksek ise eyvallah.

Sualler arasında gelecek beklentin nedir? Ne kadar maaş seni tatmin eder v.s gelebilir.

İş görüşmelerinde toplu görüşme kadar saçma bir şey yok. Bu iş yerinin ne kadar boş ve kalitesiz olduğunu gösteriyor bana göre.
9 bayan arasında tek erkeğim 😆

Vallahi bir acayip görüşme oldu bana dedi ki bu kadar zaman boyunca sadece migros'ta mı çalıştınız?
Hayır dedim daha önce a101'de de 6 ay çalıştım ama bunu belirtmek istemedim dedim neden belirtmek istemediğimi sordu. Acayip bir görüşmeydi askerden geldikten sonra niye bu kadar zaman iş bulmadığını sordu çeşit çeşit sorular şahsen sorduğu sorulardan rahatsız oldum olumlu ya da olumsuz geri döneceğini belirtti

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı