İş hayatında kazancınız nedir?

Hocam mesaj silinmiş konu hakkında ayrı konu açar iseniz tadından yenmez.
Toloka ve UHRS kullanıyormuş. Ben tolokada 1 haftada 200 TL civarı kazandım ama arkadaş fazla söylemiş belki başka bir yolla yapıyodur bilmiyorum ama o kadar kazanç beklemeyin sigara paranız falan çıkar işte.

Toloka ve UHRS kullanıyormuş. Ben tolokada 1 haftada 200 TL civarı kazandım ama arkadaş fazla söylemiş belki başka bir yolla yapıyordur bilmiyorum ama o kadar kazanç beklemeyin sigara paranız falan çıkar işte.

1660220936791.png

Bu 4 gün önceki kazancım. Diğer günlerde ortalama 20 dolar kazanıyorum.

Sanayici 4000 TL maaş + fabrika varisliği :D

Gerçekten acınacak haldeyiz, şu anki ekonomik duruma göre bir evin kira, fatura, mutfak masrafı zaten ölüsü 10 bin TL. Bu adam ne giyecek? Çocuğuna ne alacak? Birikim yapabilecek mi? Ömür boyu eşek gibi çalışıp bir ev ya da araba alabilecek mi? Yahu ömür dediğin ne bir dakika sonra yaşayıp yaşamayacağın belli değil. Şükür aç değiliz açıkta da değiliz fakat Avrupa'nın bir birim para ile aldığı ürünü biz on sekiz birim para ile alıyoruz minimum. Kuzenim Kanada'da yaşıyor. Yenilenebilir enerji üzerine yıllık kazancı 400 bin dolar civarı. İş hayatının 5. yılında ev ve aracını aldı ve bunları alırken dünya turuna çıktı diyebiliriz. Benim iş yerimde ki pozisyonum sevkiyat lojistik müdürlüğü yaklaşık bende 5 yıldır aynı şirketteyim aldığım maaş on bin TL civarı şimdi benim suçum ne?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı