İş hayatında MacBook vs oyuncu laptopları

Hocam ben hazırlık öğrencisiyim mühendislik okuyacağım seneye de kendim için sormadım merak ettim o yüzden soruyorum. Hangi taraf hangi meslek dalları için daha iyi onu merak ettim.
Mühendislik programlarının çoğu euro bazında aylık lisanslanarak satılıyor. Mac alırsan crack gibi bir şansın olmayacak. Çoğu üniversite hocası kendisi crack olarak paylaşıyor zaten. Ama Mac alırsan bu programları parayla alman gerek. Windows bir cihazda crack yükle geç. Ayrıca Mac'ler çok kapalı bir işletim sistemine sahip. 7940HS bütçe dostu 4070'li bir laptop al rahatına bak. M2'yi katlıyor.

Fan sesi ve derdi yok. Isınma problemi yok.
Isındığı için performansını düşürüyor macbooklar, şaka mı yapıyorsunuz yoksa bilmeden mi konuşuyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pili çok daha uzun gidiyor. İşletim sistemi çok iyi kasma donma gibi problemler yok. İş için en iyisi.
Özellikleri iyi Windows cihazlar da kasmıyor.

Mühendislik programlarının çoğu euro bazında aylık lisanslanarak satılıyor. Mac alırsan crack gibi bir şansın olmayacak. Çoğu üniversite hocası kendisi crack olarak paylaşıyor zaten. Ama Mac alırsan bu programları parayla alman gerek. Windows bir cihazda crack yükle geç. Ayrıca Mac'ler çok kapalı bir işletim sistemine sahip. 7940HS bütçe dostu 4070'li bir laptop al rahatına bak. M2'yi katlıyor.
Mesela bende 3060 laptop var M1 ya da M2 işlemcili Mac'lerden performans olarak ne eksiği vardır iş hayatında?

Hafiflik, şarj, ekran kalitesi, oyun performası gibi konular harici denk bir MacBook ile oyuncu bilgisayarı arasındaki performans farkı nedir? İş hayatında iki tarafında özellikleri eksik kaldıkları yönleri nelerdir? Detaylandırabilir misiniz?

İş için MacBook alırdım ben şahsen Windows laptoplar en kralı bile bir süre sonra fan sesi ısınma kasma boot suresinde yavaşlama olabiliyor (yaşandı)

Isındığı için performansını düşürüyor MacBook'lar, şaka mı yapıyorsunuz yoksa bilmeden mi konuşuyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

M2 MacBook var 4-5 saate yakın kullanıyorum ısınma derdini hiç yaşamadım. Yük altınada giriyor ama arkadaş başka bir şey istemiş o yüzden daha fazla yorum yapmayacağım.

Isındığı için performansını düşürüyor macbooklar, şaka mı yapıyorsunuz yoksa bilmeden mi konuşuyorsunuz?

Pasif soğutma ile anca bu kadar :D
Mesela bende 3060 laptop var M1 ya da M2 işlemcili Mac'lerden performans olarak ne eksiği vardır iş hayatında?
Eksiği yok. Az önce dediğim gibi bir ortalama AMD 7940HS laptop ile M2'nin gücü işlemci bazında aynı. Grafik kartı açısından 4070, M2'nin grafik kartını tokatlıyor. İşte performans farkı burada açığa çıkıyor. Mac'lerde harici ekran kartı yok. Ayrıca hiç Mac kullanmadıysanız hiç bulaşmayın. Satmakla uğraşacaksınız çünkü :D

Geri
Yukarı