İş için iPad mi Android tablet mi alınmalı?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, iş için yani teknik resim görüntüleme, teknik resim üzerine not alma kalem ile ve not alma programları ile çalışma ayrıca PDF tarzı dosyaları görüntülemek için kullanacağım. iPad de 64 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Fakat fiyat olarak biraz beni aşıyor. Arkadaşlarım kullananlar 9. Nesil ve iPad 11 Pro kullanıyorlar. Fakat bende 10. Nesil alayım dedim ama karar veremiyorum. Android mi alsam acaba Android de aynı işleri yapabileceğim uzun süre bu notlara ulaşabileceğim şekilde kullanabilir miyim? Ayrıca Android tabletlerde uzun süre kondisyonlu hızlı kalır mı? Yol gösterirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, iş için yani teknik resim görüntüleme, teknik resim üzerine not alma kalem ile ve not alma programları ile çalışma ayrıca PDF tarzı dosyaları görüntülemek için kullanacağım. iPad de 64 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Fakat fiyat olarak biraz beni aşıyor. Arkadaşlarım kullananlar 9. Nesil ve iPad 11 Pro kullanıyorlar. Fakat bende 10. Nesil alayım dedim ama karar veremiyorum. Android mi alsam acaba Android de aynı işleri yapabileceğim uzun süre bu notlara ulaşabileceğim şekilde kullanabilir miyim? Ayrıca Android tabletlerde uzun süre kondisyonlu hızlı kalır mı? Yol gösterirseniz sevinirim.
İpad daha mantıklı olur iş için.

Merhaba arkadaşlar, iş için yani teknik resim görüntüleme, teknik resim üzerine not alma kalem ile ve not alma programları ile çalışma ayrıca PDF tarzı dosyaları görüntülemek için kullanacağım. iPad de 64 GB yeterli olur diye düşünüyorum. Fakat fiyat olarak biraz beni aşıyor. Arkadaşlarım kullananlar 9. nesil ve iPad 11 Pro kullanıyorlar. Fakat bende 10. nesil alayım dedim ama karar veremiyorum. Android mi alsam acaba Android de aynı işleri yapabileceğim uzun süre bu notlara ulaşabileceğim şekilde kullanabilir miyim? Ayrıca Android tabletlerde uzun süre kondisyonlu hızlı kalır mı? Yol gösterirseniz sevinirim.

Android kalem konusunda Apple kadar iyi değil olanları da zaten Apple ile aynı fiyatta. Kalem kullanmak istiyorsanız Android kanadına çok bakmayın.

Grafik, tablo işleri için iPad 9 ya da 10.
Video, render için grafik tasarım için M1 çipli iPad Air veya iPad Pro.
Tablet konusunda Samsung hariç pek de bir alternatif yok iPad'e, Samsung'da tablet konusunda aşırı süper değil. iPad pazarı domine etmiş durumda.

Grafik, tablo işleri için iPad 9 ya da 10.
Video, render için grafik tasarım için M1 çipli iPad Air veya iPad Pro.
Tablet konusunda Samsung hariç pek de bir alternatif yok iPad'e, Samsung'da tablet konusunda aşırı süper değil. iPad pazarı domine etmiş durumda.
Anladım hocam arkadaşlar benim PDF ve dwg üzerine not alımı amacıyla kullanıyor işte bende arada kaldım bilmiyorum. Peki sizce 10. Nesil nasıl bir tablettir. Birde samsungta ne önerirsiniz?

Android kalem konusunda Apple kadar iyi değil olanları da zaten Apple ile aynı fiyatta. Kalem kullanmak istiyorsanız Android kanadına çok bakmayın.
Evet hocam kalem kullanacağım. Klavye vs derdim yok. Fakat fiyat olarak iPad kanadında o kadar çıkmayıp muadili android aynı götürebilecek varmıdır bilmiyorum. Varsa model nedir ?

İpad daha mantıklı olur iş için.
Hocam 64 GB hafıza nasıl acaba bize ne kadar hafıza kalıyor bilginiz var mı ?

Son düzenleme:
Anladım hocam arkadaşlar benim PDF ve dwg üzerine not alımı amacıyla kullanıyor işte bende arada kaldım bilmiyorum. Peki sizce 10. Nesil nasıl bir tablettir. Birde samsungta ne önerirsiniz?

Evet hocam kalem kullanacağım. Klavye vs derdim yok. Fakat fiyat olarak iPad kanadında o kadar çıkmayıp muadili android aynı götürebilecek varmıdır bilmiyorum. Varsa model nedir ?

Hocam 64 GB hafıza nasıl acaba bize ne kadar hafıza kalıyor bilginiz var mı ?
İş amaçlı kullanacağınız için 64GB çok rahat yeter.

@Itechin.g Anladım hocam fakat daha ucuz olsun diye :) iPad kanadından vazgeçebilirim. Aslında özeniyorum da biraz bütçemi zorlayacak. Taksit konusunda 9 taksit yapan bir her bulamadım. 6 taksit peşin sanırım Trendyol yapıyor. Acaba banka +3 filan verir mi ?

@Itechin.g anladım hocam fakat daha ucuz olsun diye :) iPad kanadından vazgeçebilirim. Aslında özeniyorum da biraz bütçemi zorlayacak. Taksit konusunda 9 taksit yapan bir her bulamadım. 6 taksit peşin sanırım Trendyol yapıyor. Acaba banka +3 filan verir mi?

Bilmiyorum ama sanırsam hala kutusu açılmamış daha eski nesil ipadleri vs. satıyorlardı hala bütçe sıkıntıysa.

Bilmiyorum ama sanırsam hala kutusu açılmamış daha eski nesil ipadleri vs. satıyorlardı hala bütçe sıkıntıysa.
Anladım hocam bazı kişilerde arkadaşlar da 10. Nesile o parayı vermeye gerek yok diyor 9. Nesil ile arasında çok fark yok deniyor ama videolarda izlediğim kadarıyla bunu kalem olayından 1. Nesil kullandığı için söylüyorlar fakat tasarım ve kullanım amacıyla aslında baya fark vâr özellikle ram 4 GB misal. Birde bilmediğimden iPad lerde 10. Nesil üzerine bir üstü daha var mı ? Diğer iPad lerde Air ve pro , mini var sanırım onlar hariç benim dediğim standart iPad oluyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı