İş İçin Notebook Tavsiyesi

AyşenurGnsn

Hectopat
Merhaba.

İş yerinde yoğun olarak Photoshop kullanıyorum. Bunun dışında internet vs. yükleme programı office vs. sürekli açık oluyor. Şu an kullandığım PC yaşlandı ve arada takılıyor, donuyor. İş sırasında özelliklere yoğun zamanlarda bu takılmalar sorun yaratabiliyor. Sürekli sayfa ve program geçişlerinde takılmayacak. Bunların yanında Photoshop da açılınca teklemeyecek taşınabilir bilgisayara ihtiyacım var. Recep Baltaş sağ olsun bu konuda bir yazı hazırlamış ve tavsiyede bulunmuş.

Tavsiyeleri ;
İş-Oyun Dizüstü Sistemleri
MSI PE60 2QE-492XTRMSI GE62 2QC-607XTR
[TBODY] [/TBODY]

Bir ara sorun yaşamamak için aşağıdaki ürünü bile düşündüm ama fiyat gerçekten çok uçuk. O kadar zorlamanın anlamı var mı bilemiyorum.

Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro

Donanım;
  • 2.8 GHz Dört Çekirdekli Intel Core i7, 4.0 GHz'e kadar Turbo Boost
  • 16 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM
  • 512 GB PCIe tabanlı Flash Depolama
  • Intel Iris Pro Graphics + 2 GB GDDR5 belleğe sahip AMD Radeon R9 M370X
Konunun özü şu benim yerimde siz olsanız ne alırdınız?

MSI olanı alabilirsiniz madem isteğiniz akıcılık. O zaman ne alırsanız alın ama cihazda kesinlikle SSD bulunmalı. Oyun oynamıyorsanız Apple almanızı tavsiye ederim 4000tl' lik bir SSD' li MACBOOK çok işinize yarar. Ekranı olsun özellikle taşınabilirliği olsun memnun kalırsınız.

MSI olanı alabilirsiniz madem isteğiniz akıcılık. O zaman ne alırsanız alın ama cihazda kesinlikle SSD bulunmalı. Oyun oynamıyorsanız Apple almanızı tavsiye ederim 4000tl' lik bir SSD' li MACBOOK çok işinize yarar. Ekranı olsun özellikle taşınabilirliği olsun memnun kalırsınız.
Teşekkür ederim.
Açıkçası işimi çözecek birşey istemiyorum. İleride sıkıntı yaşamayacağım birşey istiyorum. 3-4 yıl yavaşlık hissetmeyeceğim, ısınma vs. gibi problem yaşamayacağım (teknik arızalar hariç onlar olabiliyor bazen) üst düzey bir pc tavsiyesi alabilir miyim?

MSI ları inceleyince acaba çıtayı biraz daha mı yükseltsem diyorum.
MSI Ghost Pro 4K GS60 6QE-209TR IntelCore i7 6700HQ Notebook hakkındaki düşünceleri alabilir miyim? Uzun vadede düşünürsem sizce yararlı olur mu?

Ekranını 4K olması oyun açısından kötü eğer oyun oynmayacak iseniz alırken SSD ekletip alırsanız daha memnun kalırsınız.
Özellikler
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home
  • Ekran: 15.6" UHD+ (3840x2160) 4K UHD
  • İşlemci: Intel® i7-6700HQ (6Mb Önbellek, 3.50GHz)
  • Chipset: Intel® HM170
  • Ekran Kartı: GeForce GTX970M 3GB GDDR5
  • Hafıza: 16GB DDR4
  • Maksimum Hafıza: 2 Slot ile Maks. 32GB
  • Hard Disk: 256GB SSD +1TB 7200Rpm
Oyun oynamayacağım. Yoğun olarak photoshop kullanıyorum. Photoshopun yanında filezilla + office programları + Outlook + chrome da en az 5 sayfa açık oluyor.

Dediğim gibi birde MACBOOK' a bakabilirsiniz. Çok hafifdir ekranıda çok iyidir. Tek kötü yanı pahalı olması onuda kalitesine göre normal buluyorum :).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı