İş imkanları bakımından Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nasıldır?

chiro

Zeptopat
Daha fazla  
Atatürk Üniversitesi elektrik-elektronik bölümü düşünüyorum. Mezun olduktan sonra ne kadar donanımlı olurum, eğitimi nasıl, iş olanakları nasıl? Yardımcı olursanız sevinirim.

İTÜ, ODTÜ gibi ünilerin ekstra imkanları dışında neredeyse her üniversite aynıdır müh. Açısından. Sosyal ortam farkı olur kendimde müh. Okumayı düşünüyorum. İş imkanları kişinin mesleğini iyi yapıp yapmamasına göre değişir bayağı etken var burada.

Atatürk Üniversitesi elektrik-elektronik bölümü düşünüyorum. Mezun olduktan sonra ne kadar donanımlı olurum, eğitimi nasıl, iş olanakları nasıl? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hangi mühendislik bölümü için soruyorsun? Her mühendisliğin iş istihdamı, maaşı bir değil ki. Bilgisayar - Yazılım gibi mühendislik bölümlerinde üniversite ismi daha az etkiliyken Makine - Elektronik gibi mühendisliklerde üniversite ismi çok daha etkili oluyor. Yani hangi mühendislik bölümünü istediğinizi de söylerseniz daha iyi olur.

Hangi mühendislik bölümü için soruyorsun? Her mühendisliğin iş istihdamı, maaşı bir değil ki. Bilgisayar - yazılım gibi mühendislik bölümlerinde üniversite ismi daha az etkiliyken makine - elektronik gibi mühendisliklerde üniversite ismi çok daha etkili oluyor. Yani hangi mühendislik bölümünü istediğinizi de söylerseniz daha iyi olur.

Elektrik-elektronik mühendisliği. Aslında yazmıştım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı