İş Kazasında Tazminat Durumu

İş yerinde resmi bir evrakta imzası var mı sigortasız dönemde. Eğer imzası varsa dava açarsa bunlar avukat aracılığı ile istenecek. Eğer imzası veya kanıt'ları yoksa ve açık açık şikayetçi olmadığını(iş kazası değil) beyanını vermesi polis tutanağında mevcuttur. Bu yüzden yeterli ve güçlü kanıtları yoksa hiç uğraşmasın o olay kapanmış.
Şahitler aracılığı ile bir hak beyan edilebilir mi? Sigortasız işçi yüzünden daha önce şikayet edilmiş dükkan. Tamamen sigortasız çalışan insanlar da var abinin tanıdığı. Girdiği zamandan beri sigortasız çalışıyormuş yani. Ben her türlü destek olurum, şahitlik ederim diyor herkes.

Söz sukut'tur hocam iş icraate geldimi yan çizerler, tecrübeyle sabit bu dediklerim.Kesinlikle şahitlik işe yarar ancak yan çizme ihtimalleri de var.Resmi evrak yalan söylemez.Mahkeme sizden delil ister tek şahit ile bi hak talebinde bulunamaz.

Söz sukut'tur hocam iş icraate geldimi yan çizerler, tecrübeyle sabit bu dediklerim.Kesinlikle şahitlik işe yarar ancak yan çizme ihtimalleri de var.Resmi evrak yalan söylemez.Mahkeme sizden delil ister tek şahit ile bi hak talebinde bulunamaz.
Haklısınız. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. Tanıdık bir avukat ile görüşüyor abi, kayıp haklar üzerine iş yapıyorlarmış. Bir bakalım, durumu gözden geçirelim. Sonuç alabilecek gibiysek hamle yaparız gibi bir sonuç aldık. Tekrardan teşekkürler zamanınızı ayırdığınız için.

Haklısınız. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. Tanıdık bir avukat ile görüşüyor abi, kayıp haklar üzerine iş yapıyorlarmış. Bir bakalım, durumu gözden geçirelim. Sonuç alabilecek gibiysek hamle yaparız gibi bir sonuç aldık. Tekrardan teşekkürler zamanınızı ayırdığınız için.

Rica ederim hocam insan insana her zaman lazım. Umarım Hak'larını alabilir. Tekrar o arkadaş'a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum bir daha böyle bir durumla karşılaşmamasını temenni ederim. Bu olaylar aslında emsal niteliğinde. Kesinlikle resmi evrak her zaman şahit ve delildir. Teşekkür ederim iyi akşamlar diliyorum.

Geri
Yukarı