İş veren ihbar tazminatını vermiyor

KeremYlmz_51

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 17 yaşındayım dün hastaneye gitmek için iş yerinden izin aldım (elimde hastane raporu var) o günün öğleni bana “bir daha işe gelme paranı al sonra git” dedi. 2 hafta önceden söylemediği için ve raporum olduğundan dolayı ihbar tazminatı açmak istiyorum süreç nasıl işliyor muhasebeciyi aradığımda bana deneme süresi var diyor ama ben öyle bir şey imzalamadım ya da bana denmedi. 19.12.2023 de sigortaya girişim var 12.03.2024 de bana gelme dedi. Bu adam ben küçüğüm diye “senin böyle bir hakkın yok nereye gidersem git” dedi 2 ihbar tazminatı almak istiyorum artı olarak bu adam kaçak işçi çalıştırıyor onu nereye ihbar edeceğim? Tanıdık bir tane avukat var baban senin adına vekaletname çıkaracak ondan sonra davayı açarız dedi(%25 istedi para az diye). Süreç nasıl işliyor toplam ne kadar masraf edeceğim? Başka ödemem yapmam gereken bir şey var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaş altı işçi çalıştırmak yasak. Anlaşılırsa işletmeye ceza kesilir. İstisnai izin verilen işlerde değilsen tabi.

18 yaş altı işçi çalıştırmak yasak. Anlaşılırsa işletmeye ceza kesilir. İstisnai izin verilen işlerde değilsen tabii.

Hocam sigortam varam prim günüm artıyor ben bu adama dava açmak istesem alacağım paradan daha fazla mı harcarım? 10 TL fazla alsam bile yeter bu adamı zarara sokmak istiyorum.

Geri
Yukarı