İş yerinde ezilmek

Makaleler
1
Yer
İspanya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, ben ilk kez işe girdim. İşe gireli 2 gün oldu ancak çok sıkıldım. Aileme bunu söylediğimde o yeni başladiğin içindir dediler. Girdiğim iş ise araba tamircisi ancak bana araba tamirini öğretmek dışında her şeyi yaptırıyorlar. Bugün çıktım çıktım, çıkamazsam mesleki eğitim merkezine kaydımı yapacaklar. İlk başta işi öğrenme hevesim vardı ancak buraya gelince yok oldu. Ne yapmam gerekiyor bir akıl verin. Sizce buradan ayrilip elektrikçi bir yere girmeli miyim?

Selamlar, ben ilk kez işe girdim. İşe gireli 2 gün oldu ancak çok sıkıldım. Aileme bunu söylediğimde o yeni başladiğin içindir dediler. Girdiğim iş ise araba tamircisi ancak bana araba tamirini öğretmek dışında her şeyi yaptırıyorlar. Bugün çıktım çıktım, çıkamazsam mesleki eğitim merkezine kaydımı yapacaklar. İlk başta işi öğrenme hevesim vardı ancak buraya gelince yok oldu. Ne yapmam gerekiyor bir akıl verin. Sizce buradan ayrilip elektrikçi bir yere girmeli miyim?

Sevmediğin yerde çalışamazsın zaten, çalışsan bir şey öğrenemezsin. Eninde sonunda çıkacaksın o yüzden şimdi çık gitsin.

Öncelikle onlarda o şekilde eğitildi dayak bile yediler. İşi direk öğretmezler önce getir götür koştur derler. İşi öğrenmek istiyormuş gibi davran. Öğretin diye baskı yap fazla karşi gelme ezdirme kendini iş yapilirken usta bende bakayim öğreneyim de bir yere yollarsa. Meslek seçimini de kendin yapacaksin ortam çok önemlidir beğenmediysen başka iş bak ancak ayrilirken kötü olma işe girerken şartlari konuş öncellik işi öğrenmek olsun gerisi kolay zaten. Yaşin genç anladiğim kadariyla birden fazla meslek deneyebilirsin.

Elektrikçide de aynı şeyi yaşayabilirsin.

Sana araba dışında her şeyi yaptırıyorlar. Neyi? Yer süpürme, getir götür işleri falansa o da işin bir parçası. Önce gözlemleyerek öğrenirsin, sonra deneyimleyerek. Benim gözlemlediğim kadarıyla bu bu tip işler böyle yürüyor. Kimse ilk günden motor indirmez.

Ustanın yaptığı işi seviyorsan biraz daha bekle bence.

İş hayatına hiçbirimiz patron koltuğunda başlamadık maalesef. İş hayatı böyle. Ya üst düzey eğitim alır Holding'de işe girersin. Ya da tecrübe kazanana kadar getir götürcülükle 3-5 ayın geçer. Çırak olmadan usta olunmuyor sanayide. Genç olduğun için zor geliyor şu an ailen haklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı