İş yerinde bölüm değişikliği

Kratos Father

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba. Kendimi yıpratmayan birisi olarak normal eforum, bir başkasının çalışarak ve gayret ederek yakalayabildiği bir efor. Açılan yeni bölüm için de ben ve benim gibi insanların yanında gayret ederek belli scora ulaşan insanları seçtiler. Şöyle bir ikilemde ve tereddütte kalıyorum:

Acaba gerçekten "bizde çalışanı" ifadesiyle başlayıp argoyla bitip belli bir kesimi kapsayan insanlar grubuna dahil olduğumu mu düşünmeliyim? Yoksa buna bir terfi veya olumlu taraftan mı bakmalıyım? Çalışan insan ne anlamda kazanır? Maddi anlamda kaytaran insan da kazanıyor. Asıl kazanç emek karşılığında olan mı yoksa emek vermeden çalışmak mıdır kazanç olan? Sizlerin fikirleri nedir?

Rolün değişti de çalışma koşulların ne oldu? Maaşın ne oldu? İyileşti mi?

Durup dururken daha fazla is yaptırma ise dediğiniz laf oluyor. En basit örneği sınıf başkanı veya hocanın kendine seçtiği yardımcı öğrenciler. Çoğunlukla hocanın umurunda olmaz ve fazla emeğine rağmen diğerleri gibi değerlendirilir.

Rolün değişti de çalışma koşulların ne oldu? Maaşın ne oldu? İyileşti mi?

Durup dururken daha fazla is yaptırma ise dediğiniz laf oluyor. En basit örneği sınıf başkanı veya hocanın kendine seçtiği yardımcı öğrenciler. Çoğunlukla hocanın umurunda olmaz ve fazla emeğine rağmen diğerleri gibi değerlendirilir.
Şuan sadece oyuncular belli oldu diyelim. Diğerlerinde fark yok.

Ne yaparsan yap her zaman en iyisini yapmaya çalış. Ancak hakkını alamazsanda ona göre ayar çek kendine!

Maddi anlamda kaytaran insan da kazanıyor. Asıl kazanç emek karşılığında olan mı yoksa emek vermeden çalışmak mıdır kazanç olan? Sizlerin fikirleri nedir?
Kendine düşen işi yapıp fazlasına karışmayacaksın. Aksi taktirde özel sektörde fazla işi kitlerler, karşılığını da ne maaş ne de taktir olarak göremezsin. İş yükün artacaksa şartların ve pozisyonun da artmalı. Aksi taktirde sana yüklenen diğer iş yükü şirkete alınmayan 1 kişi demek ve enayi yerine koyulmak oluyor.

Geri
Yukarı