İş yerinden kıdem tazminatı almak için silüs şart mı?

Nan0TecH

Hectopat
Yer
VİRJİNYA
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar destekli Makina imalatı
Evet arkadaşlar. Nasipse ağustos veya eylül Ekim'de yani 3 celpten birinde askere gideceğim fakat iş yerimden tazminatı almak ve çıkmak istiyorum ama silüş 10 gün öncesinden çıktığı için 5 gün sonra direkt askere gidiyorum. Bana vakit kalmıyor 1 ay önceden çıksam ve silüs çıktığında iş yerine teslim etsem olur mu acaba?

Evet arkadaşlar. Nasipse ağustos veya eylül Ekim'de yani 3 celpten birinde askere gideceğim fakat iş yerimden tazminatı almak ve çıkmak istiyorum ama silüş 10 gün öncesinden çıktığı için 5 gün sonra direkt askere gidiyorum. Bana vakit kalmıyor 1 ay önceden çıksam ve silüs çıktığında iş yerine teslim etsem olur mu acaba?

Bildiğim kadarıyla sen çıkarsan vermezler onların çıkartması lazım diye biliyorum.

Alırsın, onların çıkartmasına gerek yok, yasal hak "1474 sayılı İş Kanunu’nun yürürlükteki 14. Maddesi gereğince kıdem tazminatına hak kazanacaktır. Bu durumsa askere giden işçinin kıdem tazminatına hak kazanabilmesi için işten ayrılışını askerlik sebebine dayandırması gerekmektedir. "

Askerlik Sevk Belgeni alıyorsun, sülüs değil, fesih için İK ile görüş elinde belge varken, sonra dilekçeyle beraber Askerlik Sevk Belgeni yazılı olarak sunarsın, çalıştığın yıl sayısı X 30 gün brüt ücret olması gerek.

Alacağın meblağ bankana yatmadan asla "Alacaklarımı aldım, alacağım yoktur." tadında bir belgeyi imzalama, o zaman o para gider, sende askere gider... gideri var yani.

Son düzenleme:
Alırsın, onların çıkartmasına gerek yok, yasal hak "1474 sayılı iş Kanunu'nun yürürlükteki 14. maddesi gereğince kıdem tazminatına hak kazanacaktır. Bu durumsa askere giden işçinin kıdem tazminatına hak kazanabilmesi için işten ayrılışını askerlik sebebine dayandırması gerekmektedir. "

Askerlik sevk belgeni alıyorsun, silus değil, fesih için ik ile görüş elinde belge varken, sonra dilekçeyle beraber askerlik sevk belgeni yazılı olarak sunarsın, çalıştığın yıl sayısı X 30 gün brüt ücret olması gerek.

Alacağın meblağ bankana yatmadan asla "alacaklarımı aldım, alacağım yoktur." tadında bir belgeyi imzalama, o zaman o para gider, sende askere gider... Gideri var yani.

Ben askerlik belgesini sülüsle aynı biliyordum.
Çok sağolun bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı