Çözüldü Isdone.dll hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KIDsErBIA

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB RAM, 480 GB SSD,
Intel Core i3 5005 - 2.00 GHz,
Intel HD Graphics 5500 - VRAM: 128 MB,
32 bit 60 Hz ekran
FIFA 15 yüklerken böyle bir hata aldım. Nasıl çözerim yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 16965108064979031708267574814283.jpg
    16965108064979031708267574814283.jpg
    303 KB · Görüntüleme: 994
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun, indirdiğiniz oyun dosyalarının hatalı olmasından kaynaklı gibi görünüyor. Hatada "Archive data corrupted" ibaresi geçmekte.

Genelde bu tarz sorunlar indirdiğiniz korsan sürümün hatalı inmesinden kaynaklı oluyor. Genelde de Repack oyunlarda bu sorun ortaya çıkıyor. Farklı bir Repack veya korsan sürümü deneyin.
isdone.dll indir | DLL‑files.com buradan indirerek System32 içerisine atmanız sorunu çözecektir.
Yanlış bilgilendirme yapmayın. DLL dosyası atmak ile hiçbir alakası yok. Zira sorun DLL dosyası hatası değil, inen oyunun paket dosyalarının hatalı inmiş olması. Hatada "Archive data corrupted" ibaresi geçiyor. DLL dosyası atmak hiçbir işe yaramaz, aksine sorunsuz sistemde 0xc000007b hatası almaya başlamanıza neden olur.

Sistem 32'nin içine atıp kopyala ve değiştir diyorum doğru mudur hocam.
Hayır, böyle bir hatayı yapmayın. Bu tarz elle DLL atma işlemleri sistemde başka sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden kesinlikle yapmayın.

Sorun, indirdiğiniz oyun dosyalarının hatalı olmasından kaynaklı gibi görünüyor. Hatada "archive data corrupted" ibaresi geçmekte.

Genelde bu tarz sorunlar indirdiğiniz korsan sürümün hatalı inmesinden kaynaklı oluyor. Genelde de repack oyunlarda bu sorun ortaya çıkıyor. Farklı bir repack veya korsan sürümü deneyin.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. DLL dosyası atmak ile hiçbir alakası yok. Zira sorun DLL dosyası hatası değil, inen oyunun paket dosyalarının hatalı inmiş olması. Hatada "archive data corrupted" ibaresi geçiyor. DLL dosyası atmak hiçbir işe yaramaz, aksine sorunsuz sistemde 0xc000007b hatası almaya başlamanıza neden olur?

Çok teşekkür ederim atmamistim arkadaşın yanıtını bekliyordum evimde internet yok 1 haftadır direkleri yeniledikleri için komşunun internetimden zar zor 4 günde indirmiştim şimdi hatalı korsan deyince kötü oldum internet 1 hafta daha olmayacak gibi crack işlerinden çok anlayan biri değilim şimdi başka crack bulacağım tekrar teşekkür ederim.

Öncelikle elle DLL'yi atınca hata düzelmeyecek.
Bir arkadaşımda aynı hatayı alıyordu çözdüğünü söyledi ama nasıl çözdüğü tam aklımda kalmadı fakat dosya konumundan olduğunu söyledi.
Bu da olabilir.

Oyunun kurulum dosyalarını mümkünse doğrudan bir diskin kök dizininde boşluk ve Türkçe karakter barındırmayan bir klasör oluşturup oraya atın. Sonra tekrar deneyin.

Ayrıca Windows kullanıcı klasörünüzde Türkçe karakter varsa bu da soruna neden olabilir. Windows'ta Türkçe karakter ve boşluk barındırmayan bir isimle yeni bir kullanıcı hesabı açıp da yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı