Isı dağıtım borusunun çok ısınması

RoSenGan

Kilopat
Daha fazla  
Resimde ki turuncu parça aşırı ısınıyor ve laptop kapanıyor ben laptopun başka bir problemini çözerken bu turuncu parçayı eğdim büktüm sanırım sebebi bu. Bu parçanın adı nedir?
1553872266867-2144475422.jpg

Resimde ki turuncu parça aşırı ısınıyor ve laptop kapanıyor ben laptopun başka bir problemini çözerken bu turuncu parçayı eğdim büktüm sanırım sebebi bu. Bu parçanın adı nedir?Eki Görüntüle 381296
Geçmiş olsun hocam o düz bir boru değil mühendislik dehası ve içinde sanıldığından daha fazla şey barındırıyor.. Yani neden eğdin ben onu merak ettim açıkçası. Bak laptopa masaüstü sıvı soğutması takmış birisi olarak ben bile şaşırdım. Cidden neden ? Şimdi yine inceledim tam fana ulaşacağı noktada bakır boruyu ezmişsin :D Neden ?
Fanı sök, içini aç temizle, yağla yeri tak, ayrıca termal macun değişimi yap.
Usta fanla alakası yok adam boruyu bükmüş. Çip ısısı boruya aktarılabiliyor. Ama içindeki su-hava devir daimine zarar vermiş. Fan kısmına ulaşamıyor büyük ihtimalle.

Geçmiş olsun hocam o düz bir boru değil mühendislik dehası ve içinde sanıldığından daha fazla şey barındırıyor.. Yani neden eğdin ben onu merak ettim açıkçası. Bak laptopa masaüstü sıvı soğutması takmış birisi olarak ben bile şaşırdım. Cidden neden ?

Usta fanla alakası yok adam boruyu bükmüş. Çip ısısı boruya aktarılabiliyor. Ama içindeki su-hava devir daimine zarar vermiş. Fan kısmına ulaşamıyor büyük ihtimalle.
Açıkcası böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Laptop baya eski ve muhtemelen o boru eskisi kadar iyi iletemiyor sıcaklığı. Ben de yaşıyorum ve bükmedim. Daha önceki laptopumu söktüğümde borunun içinden hiçbir şey çıkmadı. Bazılarında sıvı olabiliyor biraz o kadar. Ama yeni laptoplarda daha iyi soğutmalar olabilir.

Merhaba,

İşlemci, Notebook soğutucu parçasını komple değiştirmen gerekebilir. Bu ısı dağıtım borusu içerisinde eser miktarda sıvı bulunur. Bu sıvı, işlemci ve ekran kartı üzerinde ısınır ve gaz haline geldikten sonra hızla soğuması için fanın olduğu bölgeye gider, orada sıvı hale gelir ve bu döndü devam eder.

Bu boru delinmiş olabilir, kaynak yerlerinden bu sıvıyı kaçırmış olabilir bu yüzden yeteri kadar ısı iletimi yapamıyordur. Bu parçayı değiştirip, işlemci ve ekran kartı macunlarınıda değiştirmen yerinde olacaktır.

https://celsiainc.com/wp-content/uploads/2015/02/How-does-a-heat-pipe-work-1024x280.png

Açıkcası böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Laptop baya eski ve muhtemelen o boru eskisi kadar iyi iletemiyor sıcaklığı. Ben de yaşıyorum ve bükmedim. Daha önceki laptopumu söktüğümde borunun içinden hiçbir şey çıkmadı. Bazılarında sıvı olabiliyor biraz o kadar. Ama yeni laptoplarda daha iyi soğutmalar olabilir.
Bak işte bilinmeyen konularda yorum yapılması hiç hoş değil. Neyi sanmıyorsun ? O borunun belli bir yapısı vardır kardeşim. İçinde saf su bulunur, fanda soğuyan sıvı çiplere doğru ilerler orda ısınıp yoğunlaştıktan sonra tekrar fanlara soğuması için gider. Boru çok dar ve içi dümdüz boş değil. Tam anlatamam şu anda internetten araştır açılmışları var. Adam bildiğin boruyu ezmiş.
Merhaba,

İşlemci, Notebook soğutucu parçasını komple değiştirmen gerekebilir. Bu ısı dağıtım borusu içerisinde eser miktarda sıvı bulunur. Bu sıvı, işlemci ve ekran kartı üzerinde ısınır ve gaz haline geldikten sonra hızla soğuması için fanın olduğu bölgeye gider, orada sıvı hale gelir ve bu döndü devam eder.

Bu boru delinmiş olabilir, kaynak yerlerinden bu sıvıyı kaçırmış olabilir bu yüzden yeteri kadar ısı iletimi yapamıyordur. Bu parçayı değiştirip, işlemci ve ekran kartı macunlarınıda değiştirmen yerinde olacaktır.

https://celsiainc.com/wp-content/uploads/2015/02/How-does-a-heat-pipe-work-1024x280.png
Yenisi şart resmi ben sonradan iyice inceledim fan tarafı ezik tamamen.

Laptop 7 yıllık fakat altında ekstra fan kullanıyorum ısıdan kapandığı olmadı. Bu boruyu eğip büktüm peşine kapanmaya başladı sıcaklığı klavyeden hissedebiliyorum. Bu parçayı nasıl değiştirebilirim? Ek olarak fan tarafını ben yapmadım.

Dosya Ekleri

• 1553873653859-2144475422.jpg
    1553873653859-2144475422.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 1553873707235-504053515.jpg
    1553873707235-504053515.jpg
    311,3 KB · Görüntüleme: 56
Resimde ki turuncu parça aşırı ısınıyor ve laptop kapanıyor ben laptopun başka bir problemini çözerken bu turuncu parçayı eğdim büktüm sanırım sebebi bu. Bu parçanın adı nedir?Eki Görüntüle 381296
Yeni bakır borusu bulup taktırmadan bilgisayarı açma sisteme zarar verirsin.
Laptop 7 yıllık fakat altında ekstra fan kullanıyorum ısıdan kapandığı olmadı. Bu boruyu eğip büktüm peşine kapanmaya başladı sıcaklığı klavyeden hissedebiliyorum. Bu parçayı nasıl değiştirebilirim? Ek olarak fan tarafını ben yapmadım.
😀 İnanılmaz, keşke gelip sorsaydın burada. Bizde açıklasaydık neden yapmaman gerektiğini yeni boru bulman lazım iflah olmaz o. Çalıştırma bilgisayarı.

😀 İnanılmaz, keşke gelip sorsaydın burada. Bizde açıklasaydık neden yapmaman gerektiğini yeni boru bulman lazım iflah olmaz o. Çalıştırma bilgisayarı. İnternetten arayıp bulman lazım o boruların satıldığına ben pek rast gelmedim şahsen.

😀 İnanılmaz, keşke gelip sorsaydın burada. Bizde açıklasaydık neden yapmaman gerektiğini yeni boru bulman lazım iflah olmaz o. Çalıştırma bilgisayarı.
Peki bu parçayı nasıl bulabilirim böyle eğik ve aynı uzunlukda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı