Isı tahliyesi için ne yapılabilir?

Efevr07

Centipat
Daha fazla  
PXL_20240409_181450865.jpg

Boyle bir düzen var üstü kapalı arkası kapalı. Sıcak hava atılamıyor gibime geldi. Neler yapabilirim? Kitaplığın arkasını delebilsem fan bağlayacağım ama mümkün değil pek.

Eki Görüntüle 2163923

Boyle bir düzen var üstü kapalı arkası kapalı. Sıcak hava atılamıyor gibime geldi. Neler yapabilirim? Kitaplığın arkasını delebilsem fan bağlayacağım ama mümkün değil pek.
MSI After Burner ile GPU sıcaklığına ve CPU sıcaklığına vs oyun sırasında ayrı ayrı bakabilirsin. Yada Speccy diye bir program var o programlada ücretsiz sürümü de işe yarar anlık sıcaklık değerlerini ayrı ayrı görebilirsin. Bu şekilde bakıp ısı tahliyesine gerek varmı bakarsın. Ön taraf bu şekilde açıksa pek gerek yok gibi sanki.

MSI Afterburner ile GPU sıcaklığına ve CPU sıcaklığına vs oyun sırasında ayrı ayrı bakabilirsin. Ya da Speccy diye bir program var o programlada ücretsiz sürümü de işe yarar anlık sıcaklık değerlerini ayrı ayrı görebilirsin. Bu şekilde bakıp ısı tahliyesine gerek var mı bakarsın. Ön taraf bu şekilde açıksa pek gerek yok gibi sanki.

İşlemci 1600 AF boşta 55 derece oyunlarda 76 derece falan oluyor ya termal macun değiştirmem gerek ya da buna bir çözüm bulmam lazım.

İşlemci 1600 AF boşta 55 derece oyunlarda 76 derece falan oluyor ya termal macun değiştirmem gerek ya da buna bir çözüm bulmam lazım.
76 derece bence çok sorun teşkil etmez hocam. desenki 87 90 arası gidip geliyor o zaman başka derdim ki ben 3600 kullanıyorum 90 dereceye anlık ulaşıyordu yine uğraşmadım :D Kendine iş arıyorsan tabi sen bilirsin :)

Geri
Yukarı