İşık sizmasi ne kadar kabul edilebilir?

LifeIsLife

Picopat
Daha fazla  
MSI GL65 10 SCXRaldim. Aksam karanlik ortamda cikiyor ortaya. Gunduzleri hiçbir sorun yok. Cok az bir şey cikiyor ustte. Sizce de normal karsilamam gerekli mi bu durumu? Cunku IPS panele veya seviyesinde TN panele sahip kullanicilar cok bahsediyor bu konudan. Laptop iyi tum guncellemelerini yaptim, gayet iyi. Herhangi bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GL65 10 SCXRaldim. Aksam karanlik ortamda cikiyor ortaya. Gunduzleri hiçbir sorun yok. Cok az bir şey cikiyor ustte. Sizce de normal karsilamam gerekli mi bu durumu? Cunku IPS panele veya seviyesinde TN panele sahip kullanicilar cok bahsediyor bu konudan. Laptop iyi tum guncellemelerini yaptim, gayet iyi. Herhangi bir sıkıntı yok.

Benim ViewSonic marka TN 144 Hz bir monitörüm var, 2 seneyi geçti alalı. Bir tane de ASUS IPS 3 ms tepki süreli bir monitörüm var 60 Hz, o da 4 senelik. Zamanla ışık sızması oldu ikinde de, ilk başta tedirgin oldum ancak çok kaliteli iki monitör dahi olsa zamanla bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor. Çok dert etmemek lazım "bence".

Buna biz nasıl karar verelim? Siz kendi rahatsızlık durumunuza göre kararınızı verin. İade/değişim yapabiliyorsanız yapın. Kimse ömür boyunca ışık sızması olan bir laptop kullanmak istemez herhalde. Samsung ekrana gözler alışınca oldukça zor oluyor.

Hocam sizi rahatsız etmiyorsa kafaya takmanızı gerektiren bir konu yok. Sizinde dediğiniz gibi azmış zaten bir problem yaratacığını düşünmüyorum. Kaldı ki çoğu ips panelde bu mevcut bir durum. O yüzden eğer kafanıza takılmıyorsa çok dert etmeyin, gönlünüzü ferah tutun derim.

Akşam karanlık ortamda IPS olupta hiç ışık sızması vermeyen marka bilmiyorum. Sizi rahatsız etmiyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Yok kesinlikle rahstsiz etmiyor. Sadece isiklari kapstincs cok az miktar var cok cok az. Dikkatli bakinca belli ediyor kendini.
Akşam karanlık ortamda IPS olupta hiç ışık sızması vermeyen marka bilmiyorum. Sizi rahatsız etmiyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Yok kesinlikle rahstsiz etmiyor. Sadece isiklari kapstincs
Buna biz nasıl karar verelim? Siz kendi rahatsızlık durumunuza göre kararınızı verin. İade/değişim yapabiliyorsanız yapın. Kimse ömür boyunca ışık sızması olan bir laptop kullanmak istemez herhalde. Samsung ekrana gözler alışınca oldukça zor oluyor.
Aslinda burada ogrenmek istedigim herkes tarafindan kabul edilme derecesi. Benimki sadece karanlikta belli oluyor onu da tesadufen gordum zaten. Isiklar acikken bir problem yok. Karanlik ortamda da oyun oynarken bir problem yok. Gozukmuyor. Ekran simsiyah olunca belli oluyor cok azcik.

Rahatsız etmiyorsa özellikle gündüz veya loş ortamlarda vs kabul edilebilir seviyede oluyor. Ama işte ya gündüz de oyun oynuyorum yandan öyle bir sızıyor ki rahatsız etti diyorsan yapacak birşey yok. Cihazdan memnunsan bunu da kafaya takmıyorsan devam.

Yok kesinlikle rahstsiz etmiyor. Sadece isiklari kapstincs cok az miktar var cok cok az. Dikkatli bakinca belli ediyor kendini.
Hocam bir sıkıntı yaratmaz. Eğer değiştirme ve iade yapmaya kalkarsanız bir sonraki cihazın daha mı iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyorsunuz. Çok problem yaratırsa garanti bitmeden garantiye yollayabilirsiniz cihazı.

MSI GL65 10 scxr aldim. Aksam karanlik ortamda cikiyor ortaya. Gunduzleri hiçbir sorun yok. Cok az bir şey cikiyor ustte. Sizce de normal karsilamam gerekli mi bu durumu? Cunku IPS panele veya seviyesinde TN panele sahip kullanicilar cok bahsediyor bu konudan. Laptop iyi tum guncellemelerini yaptim gayet iyi. Herhangi bir sıkıntı yok.

Hocam her markada aynı durum mevcut, eğer sizi rahatsız etmiyorsa kullanın gitsin.

Geri
Yukarı