Işık sızması normal mi?

Yani alt kısımlar böyle. Onun dışında diğerleir pek göze çarpmıyor. Cihazımın içinin açılmasını sevmiyorum özellikle servisler. Eski cihazımın USB portunu ezmişler biz yapmadık sizden kaynaklı demişlerdi. İçini açıp ben yaptım sanki.

Sorun bu kadar pahalı olupta neden bu sorunu çözmemeleri. Çok mantıksız geliyor bunu normal görmeleri.
Çerçeve kalınlığı fotoğrafta pek belli olmuyor fakat çerçeveler ne kadar inceleşirse o kadar ışık sızmaları belirgin olabiliyor. Çok fazla kafana takmana gerek yok ustam. Rahatsız olmaya başladıysan zaten rahat bırakmaz düşüncesi. Görmezden gelmeye çalış. Cihazın içini açtığınızı söylemişsiniz sanırım. Yani tahminime göre bu ışık sızması LCD panelin arkasındaki ledlerin çerçeveleri aşarak ekrana taşması diye düşünüyorum. Bunu en belirgin şekilde ortaya çıkaranda ekran ve çerçeve plastiğinin arasında çok ufak boşluk olmasından kaynaklı. Umarım doğru tahmin etmişimdir.

Işık sızması ço var hiçbir ekran böyle sızma vermez biraz daha zorlasa herhalde orsalarda sızma olacak.

IMG_20231223_221916.jpg

Aklıma bu günler geliyor o yüzden servisle muhatap olamıyorum 🥲

Dosya Ekleri

• IMG_20231223_221916.jpg
    IMG_20231223_221916.jpg
    336,3 KB · Görüntüleme: 20
Eki Görüntüle 2104693

Aklıma bu günler geliyor o yüzden servisle muhatap olamıyorum 🥲
Bu nedir ustam inşallah tek bir ürünün servis raporlarını koleksiyon yapmıyorsunuzdur. Bir ürünü bir kaç defa aynı sorundan garantiye gönderdikten sonra sorun çözülmüyorsa çözümü tüketici haklarında aramanızı tavsiye ederim. Bunun için ufak bir araştırma yapabilirsiniz benimde çok bilgim yok.

Bu nedir ustam inşallah tek bir ürünün servis raporlarını koleksiyon yapmıyorsunuzdur. Bir ürünü birkaç defa aynı sorundan garantiye gönderdikten sonra sorun çözülmüyorsa çözümü tüketici haklarında aramanızı tavsiye ederim. Bunun için ufak bir araştırma yapabilirsiniz benim de çok bilgim yok.

Ta kendisi hem de cihaz Matebook 14. 2 defa hakem heyetinden olumlu sonuç almama rağmen böyle.

cihazı yeni aldıysan değişim talep edebilirsin. Her monitörde biraz ışık sızması olur zaten ama sendeki biraz fazlaymış satarken de değer kaybı olabilir.

Bu cihaz Matebook 14 değil 16s. Yine bu serüveni yaşamak istemiyorum servisten ondan uzağım.

Hocam bu cihazda pek normal değil Victus IPS panel ekran.

Ortada sarılık yok bir de yayılma yok bende fotoğrafta öyle çıkmış ama sizde fotoğrafta çıkmış hali bile böyleyse iyi değil bu hocam bu Victus ekranı kalitesiz bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_0173.jpeg
    IMG_0173.jpeg
    21,4 KB · Görüntüleme: 10

Ortada sarılık yok bir de yayılma yok bende fotoğrafta öyle çıkmış ama sizde fotoğrafta çıkmış hali bile böyleyse iyi değil bu hocam bu Victus ekranı kalitesiz bu şekilde.

Benim elimdeki PC %100 sRGB Adobe RGB gibi hatta 2.5k ekran gibi absürt iyi özelliklere sahip olmasına rağmen ışık sızması bu şekilde. Firmalar ya OLED'e geçecek ya da bunu çözecek sanırım PC'yi böyle kullanacağım.

Benim elimdeki PC %100 sRGB Adobe RGB gibi hatta 2.5k ekran gibi absürt iyi özelliklere sahip olmasına rağmen ışık sızması bu şekilde. Firmalar ya OLED'e geçecek ya da bunu çözecek sanırım PC'yi böyle kullanacağım.

Normal değil böyle neden kullanacaksınız bende 45% NTSC renk gamı gidin yine değiştirin ama bu sefer alırken bakarak alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı