Işık sızması olmayan IPS panel monitör var mı?

Apple'ın 50 bin liraya sattığı monitöründe bile ışık sızması var ışık sızması istemiyorsan oled ya da miniled tercih etmen gerekiyor onlarda cok az ve oldukça pahalı
O monitör bölgesel aydınlatmaya ve D-LEDarka aydınlatmaya sahip olduğundan dediğin şeyin gerçekleşmesi mümkün değil.
outlast tarzı karanlık oyunlar oynuyorum(karanlık olduğu için va panel gerekli glb) bu yüzden ışık sızması istemiyorum(veya çok çok az olmalı) 2k 144hz yeterli olur bütçe 2-3k
Outlast gibi hikayeli ise Philips 275E2FAE veya 275E1S daha iyi olur, her türlü siyah olarak da iyiler.

Dediğim paneller dışında ışık sızması olmayan monitör yoktur
Mini LED panel türü değil ve AMOLED panellerde ışık sızması olduğunu ilk defa duyuyorum.

Işık sızmasının az olduğu VA ve IPS panel monitörler, TV'ler de var. Kaynak ne çok merak ettim :D.

Mini LED panel türü değil ve AMOLED panellerde ışık sızması olduğunu ilk defa duyuyorum.

Işık sızmasının az olduğu VA ve IPS panel monitörler, TV'ler de var. Kaynak ne çok merak ettim :D.

Mini LED teknolojisinin (arka aydınlatma) son halidir ve sayısı cok azdır. (Senden kat ve kat iyi biliyorum.) AMOLED zaten monitör yok, sadece TV var. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi AMOLED de bir OLED teknolojisi ve paneldir. Işık sızması az olan monitörler tabii ki var mini LED arka aydınlatma ve OLED dışında ışık sızması olmayan yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mini LED teknolojisinin (arka aydınlatma) son halidir ve sayısı cok azdır. (Senden kat ve kat iyi biliyorum.) AMOLED zaten monitör yok, sadece TV var. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi AMOLED de bir OLED teknolojisi ve paneldir. Işık sızması az olan monitörler tabii ki var mini LED arka aydınlatma ve OLED dışında ışık sızması olmayan yoktur.
AMOLED monitör yok diyen adam benden iyi biliyormuş :D.
Şu listeye bak, bilgilenirsin :).

D-LED ve "" FALD modeller de siyah ekranda arka aydınlatmasını kapatıyor. Bu bilgiyi nedenden uydurdun?

AMOLED monitör yok diyen adam benden iyi biliyormuş :D.
Şu listeye bak, bilgilenirsin :).

D-LED ve "" FALD modeller de siyah ekranda arka aydınlatmasını kapatıyor. Bu bilgiyi nedenden uydurdun?
Hocam attığınız listeye meraktan baktım da o listede VA, TN ve IPS panel görebildim sadece. Amoled monitörü atabilir misiniz ekstra olarak. Merak ettim uygun bir şey bulursam almak isterim.

Hocam attığınız listeye meraktan baktım da o listede VA, TN ve IPS panel görebildim sadece. Amoled monitörü atabilir misiniz ekstra olarak. Merak ettim uygun bir şey bulursam almak isterim.
Ekran Görüntüsü (214).png

resim_2021-10-19_173331.png

Yeni konular

Geri
Yukarı