Işık sızması olmayan IPS panel monitör var mı?

Gözümle her şey normal gözüküyor yazmış adam. Bari attığınız fotoğrafı okuyun. Gözümüz kamera değil.

Ben bu kullanıcıları anlamıyorum. Fotoğraf makinası hiçbir koşulda insan gözü ile eşit göremez karşısında ki görüntüyü :D Geçen bir konu açıldı. Bir arkadaş da fotoğraf makinası ile çekmiş, üstelik telefon makinası ile, hemde çok iyi olmayan bir model ile, ve "ışık sızma sorunu var" diye yazmıştı. Fotoğraf makinası ile bu durumu anlamadan önce bir fotoğraf da ISO nedir bunu öğrenmeleri gerek. Şu an ben de kullandığım monitör'ü telefon kamerası ile çekersem hiç beklenmedik bir sonuç çıkma olasılığı %100'dür. Çünkü ISO değeri ayarlanmamıştır ışığa göre, üstelik kullandığımız telefon kameraların lensleri en fazla ne olabilir ?

Nano olması daha az ışık sızması anlamına gelmez (BURAYI DİKKATLE OKUYUN)
Resim sadece bir örnek size 100 tane daha resim koyarım bu şekilde
Ben size şöyle bir kolaylık sağlayayım hocam. Önümde hem Nano-IPS hem de normal IPS panel monitör var. Nano-IPS'deki ışık sızması normal IPS'e bir tık fazla. Başka modellerde az olabilir. IPS'de ne kadar ışık sızması varsa Nano-IPS'de de o kadar ışık sızması var. IPS Glow içinde geçerli bu dediklerim.

🙏
Ben size şöyle bir kolaylık sağlayayım hocam. Önümde hem Nano-IPS hem de normal IPS panel monitör var. Nano-IPS'deki ışık sızması normal IPS'e bir tık fazla. Başka modellerde az olabilir. IPS'de ne kadar ışık sızması varsa Nano-IPS'de de o kadar ışık sızması var. IPS Glow içinde geçerli bu dediklerim.
İste herkese bunu anlatamiyorsunuz Duymus birilerinden soyleneni anlamak yerine bi yerden bise cikarayimda muhalefet edeyim pesindeler amacımız sadece yardımcı olmak

🙏

İste herkese bunu anlatamiyorsunuz Duymus birilerinden soyleneni anlamak yerine bi yerden bise cikarayimda muhalefet edeyim pesindeler amacımız sadece yardımcı olmak
Haklısınız. Ama yapacak bir şey yok bilen birileri müdahale edecektir.

Simdi arkadaşlar bu şahıs bizi bilgilendirdi aydinlandik 2-3 siteden ezber yapmış (dledten haberi yoktur büyük ihtimal çalışma prensibini falan bilmez ) masal anlatıyor bilmeyenler inanıyor yazık.
Paylaştığı hiçbir monitör AMOLED degil hepsi OLED panel AMOLED yani am OLED açılımını da yazayım (onu da anlamaz ya neyse) AMOLED'ler OLED'lerin geliştirilmiş şeklidir bana gore OLED daha iyidir bu arada dled dediği şey panelde değil çalışma prensibi 😅
Simdi bu şahsın paylaştığı siteden bir de gorsel bırakacağım AMOLED panel varmış ya hani.
Onada bak bilgilen.
Senin gibileri anlatan cok güzel bir söz bırakıyorum.
Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene çünkü cahil ne gelirse söyler diline.
@LaMorte
Böylesi 2-3 siteden ezber yapıp burada yalan yanlış bilgilerle insanları yanıltmayın.
Bu tip arkadaşları direk profilden engelleyin böylece doğru olandan da şaşmamış olursunuz hadi sen şimdi la fontainden masallara devam et(tabii bilmeyenlere isi bilen zaten kaale almaz senin gibileri)nasıl olsa ben artık görmeyeceğim ✋

Nano IPS adı üstünde IPS paneldir.

AMOLED OLED ile tamamen aynı.

D-LED arka aydınlatma layout'u, nerde panel dedim :D? Ki kendisi çalışma prensibi değildir.

2-3 site dediğin konularında beni etiketlemeden önce de kullandığım ve dahası da olan siteler. Webtekno'ya baktığımı felan mı düşünüyorsun? Bunları nereden salladığını merak ediyorum ama sen şimdi masterlık yapıp göz ardı ettiğin için yine göremeyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı