İsim değiştirmede toplam maliyet ne kadar?

Ünal Özbay

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V16.1
İntel İ5 9300H
Gtx 1050 3G
16GB Ram
2TB İntel 660P M2 SSD
1TB Toshiba HDD 5400RPM
Akrabalar ve çevremde de bilinen bir göbek adım var. İsmimin başına bu adı koymak istiyorum ve e-Devlet'ten yapılıyor diye biliyorum. Ancak Ehliyet, nufus cüzdanı, silah ruhsatnamesi bunların hepsi için ayrı ayrı harç yatırmak mı gerekiyor? Bankalarda otomatik değişiyor mu bunlar hakkında bilgi almak istiyorum acaba isim değişikliği yapan oldu mu? Süreç nasıl ilerliyor?

2043 lira yatırdık 150 lira geri iade ettiler 3 ay sürdü işlem.
Dava açmanız lazım nüfus müdürlüğüyle davalık oluyorsunuz. Karara göre ilçe nüfus müdürlüğü düzeltmeyi yapıyor.
E devletten sadece harf düzeltilmesi yapılıyor. Serdal yazılmış diyelim serdar olarak düzeltme var e devlet başvurusuyla.

İsim değiştikten sonra bir çok şeyi güncellemek ve yenilemek lazım.
Bankalarda otomatik güncellenmiyor, şubeye gidip yeni kimliği tarattırıyorsunuz makineden sonra oluyor.

2043 lira yatırdık 150 lira geri iade ettiler 3 ay sürdü işlem.
Dava açmanız lazım nüfus müdürlüğüyle davalık oluyorsunuz. Karara göre ilçe nüfus müdürlüğü düzeltmeyi yapıyor.
E devletten sadece harf düzeltilmesi yapılıyor. Serdal yazılmış diyelim serdar olarak düzeltme var e devlet başvurusuyla.

İsim değiştikten sonra bir çok şeyi güncellemek ve yenilemek lazım.
Bankalarda otomatik güncellenmiyor, şubeye gidip yeni kimliği tarattırıyorsunuz makineden sonra oluyor.
teşekkür ederim

Geri
Yukarı