İstanbul'da tek kişi düşük bütçeli olarak aylık maliyet ne kadar olur?

jarvish

Decapat
Daha fazla  
Ankara'dan gelmeyi düşünüyorum. Oda veya stüdyo daireye çıkacağım. Kira hariç fazla gezip kafe vs. gitmeden market alışverişi ağırlıklı ne kadar olur maliyetim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aylık 6-7k ya bir yer tutsanız, 1K falan size düşen fatura olsa, market alışverişleri ne yiyeceğinize bağlı 4K civarı tutar. Ulaşım ücretleri ve gün içi dış tüketimler 3K olsa, toplam 15 bine çıkabilirsiniz sanırım. Tabii daha azı da mümkün ama kümeste kalmak istemez kimse. Her gün 3 öğün 2 simit 1 çay yapsanız aylık 3k yemek maaliyetiniz oluyor böyle hesap edin.

İstanbulda öğrenci olduğum zamanlar hep üniversitenin yemeklerini yiyordum, ekstra sadece kahvaltım ve hafta sonları yemeklerim vardı. 200TL abonman, 2200TL yiyecek, 600 lira da kıyafet/ev ihtiyacı dersek 3000TL'ye çok tutumlu bir öğrencinin gideri olur. Öğrenci değilseniz çok farklı fiyatlar çıkabilir. Faturayı saymıyorum.

Yiyecek hesabım: kahvaltı 20gün * 30TL (sadece bir kaç poğaça yiyorum sabahları çok aç olmuyorum) + 2 x 4 hafta sonu * 120 (güncel fiyatları bilmiyorum ama bir kaç ay önce et döner, köfte yenebiliyordu) +50 (2 yumurta, 50gr peynir, ekmek, domates) TL + 260TL okulda yenen yemek ücreti (40*6.5TL)

Ev ihtiyacı kıyafet: mobilya/sandalye almaktan bahsetmiyorum. Telefon şarj cihazı olabilir, tuvalet fırçası olabilir, çatal kaşık, tabak olabilir. Tuvalet kağıdı, deterjan olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı