İsimsiz 2.35GB RAM kullanan program nedir?

OraletOsman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, dünden beri nedense görev yöneticisi üzerinde ismi bulunmayan bir uygulama 2.35GB yakınını kullanıyor. Bu durumun neden olduğunu ve nasıl çözüldüğü hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

resim_2021-03-04_135050.png

Ekran Görüntüsü (137).png

Ekran Görüntüsü (138).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu uygula.

Bunu uygula.
Ben Microsoft Store'u kullanan biriyim ve ona herhangi bir problem çıkartmazdır demi?

Rehber okumadın herhalde. Sorun olursa geri alabiliyorsun zaten.

Okudum ancak emin olayım diye ve hangi seçenekler Windows Store'u etkiler o anlamda sormak istemiştim. :)
En tepedeki isimsiz kısım toplam ram kullanımını gösteriyo, güldürdün beni aksdjlakdjaldjdlaklka
Peki benim 8GB RAM'im varken neden 2.35GB kullanımda %68 kullanım sunuyor? Biliyorsanız bunuda açıklar mısınız?

Doğru diyosun, ayrıca sağ tıklayıp dosya konumunu aç'tan onun ne olduğuna bakabilirsin yada ayrıntılara git'e tıklayıp kontrol edebilirsin.Eğer virüs olduğundan şüphelendiysen tarama yap yada direk yedek alıp format at.

Doğru diyorsun, ayrıca sağ tıklayıp dosya konumunu aç'tan onun ne olduğuna bakabilirsin ya da ayrıntılara Git'e tıklayıp kontrol edebilirsin. Eğer virüs olduğundan şüphelendiysen tarama yap ya da direk yedek alıp format at.

Yaptım svchost (sistem servisi) olduğunu doğruladım ancak tarama yaptığımda virüs bulamadı.

Edit: Servisin bulunduğu klasöre ayrıyeten bir tarama yaptım yine aynı.
@Murat5038 hocam dediğinizi yaptım ve durumum çözüldü. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı