Isınan bilgisayarda virüs var mıdır?

Mesela anakartınız işlemcinize göre biraz daha düşük segmentteyse driver(BIOS) güncellemelerini kaçırmak buna bir neden bile olabilir yani sadece zararlı yazılımdan olacak diye birşey yoktur, öncelikle ısınma dediğiniz değerleri bir ölçün. Ardından o parçalara göre yüksek sıcaklıklar ise driver güncellemelerini kontrol edin gerekirse stres testi yapın, bir sıkıntı çıkarsa fiziksel parçalarınızda bir sıkıntı vardır. Hali hazırda AV ayrıca yanında bir anti malware kullanmaktasınız o yüzden zararlı yazılım kaynaklı olma ihtimali çok düşük. Size düşen öncelikle sıcaklıkları ölçüp(Oyunlarda, stres altında vb.) gerekli analizi yapmak olacaktır

Hocam ısılar üzerinden virüs tespiti mümkün değil. Tarama yaptığınız programı belirtin.

İsılara göre bakım zamanı gelmiş olabilir.
Belirtmiştim hocam Kaspersky ve MalwareBytes. Bakım zamanı gelmiş olabilir ama virüs yoktur diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu kullanımlara göre?

Hocam bugün yine tarama yaptım bir virüs bulamadı.

Son düzenleme:
Belirtmiştim hocam Kaspersky ve Malwarebytes. Bakım zamanı gelmiş olabilir ama virüs yoktur diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu kullanımlara göre?

Hocam bugün yine tarama yaptım bir virüs bulamadı.

Görmemişim kusura bakmayın.

Bana göre sıkıntı yok ama rahat etmiyorsanız HijackThis konusuna bakmanızda fayda var :)

Geri
Yukarı