Isınan bilgisayarda virüs var mıdır?

newodys

Decipat
Selamlar. 1-2 hafta önce bilgisayara indirdiğim bir programın yanında bir virüs inmişti. Güvenli moda alıp virüs programının dosyalarını sildim (ya da sildiğimi sandım). CPU ve GPU kullanımları tamamen normal seviyelerde. Malwarebytes ve Kaspersky de virüs bulamıyor. Ama bu günlerde bilgisayarım öncesinden daha çok ısınıyor. Sizce virüs falan olma ihtimali var mıdır, dert etmeli miyim?

Bahsetmeyi unuttum sözünü ettiğim virüs mining virüsüydü.

Tesadüf olarak bakım zamanına denk gelmiş olabilirsiniz. Çeşitli virüs programları bir şey tespit edemiyorlarsa kaldırmışsınızdır.

Hocam Kaspersky ile tam tarama yapıp üstüne bir de Malwerbtyes ile taratınca da bir şey çıkmıyorsa bence yoktur. Ancak (bence gerekli değil) yine de Glasswire ile gece açık bırakıp bakılabilir. Onun dışında donanımsal da olabilir.

Selam. 1-2 hafta önce bilgisayara indirdiğim bir programın yanında bir virüs inmişti. Güvenli moda alıp virüs programının dosyalarını sildim (ya da sildiğimi sandım). CPU ve GPU kullanımları tamamen normal seviyelerde. Malwarebytes ve Kaspersky'de virüs bulamıyor. Ama bu günlerde bilgisayarım öncesinden daha çok ısınıyor. Sizce virüs falan olma ihtimali var mıdır, dert etmeli miyim?

CPU'ya da GPU ısınma derecesi nedir malum yazdayız ve ortam sıcaktığı 30 derece civarı benim PC 50 derecede stabil çalışır ama ortam sıcak oldu mu değişebilir

Görev yöneticisinden ekran kartı ve işlemciyi kullanan harici bir uygulama var mı kontrol edebilirsiniz.Ya da termal bakım yaptırmanızın zamanı gelmiş olabilir.
Yok gibi duruyor zaten CPU ve GPU kullanımı normal.
Tesadüf olarak bakım zamanına denk gelmiş olabilirsiniz. Çeşitli virüs programları bir şey tespit edemiyorlarsa kaldırmışsınızdır.
Olabilir laptop 6 aylık ve hiç termal macun vs. yenilemedim. Ama laptopun garantisi var kapağı açıp macun falan yenileyemem gibi duruyor. Neyse böyle idare ederim sağolun cevaplarınız için.

CPU'ya da GPU ısınma derecesi nedir malum yazdayız ve ortam sıcaktığı 30 derece civarı benim PC 50 derecede stabil çalışır ama ortam sıcak oldu mu değişebilir
Hocam boşta 55-60 arası değişiyor bazen 55 altına da düşüyor

Selamlar. 1-2 hafta önce bilgisayara indirdiğim bir programın yanında bir virüs inmişti. Güvenli moda alıp virüs programının dosyalarını sildim (ya da sildiğimi sandım). CPU ve GPU kullanımları tamamen normal seviyelerde. Malwarebytes ve Kaspersky de virüs bulamıyor. Ama bu günlerde bilgisayarım öncesinden daha çok ısınıyor. Sizce virüs falan olma ihtimali var mıdır, dert etmeli miyim?

Konuyu görünce aklıma hemen mining olabilir dedim sonunu okuyunca nokta atışı yaptığımı farkettim. Evet bazı viruslar parçalarınizin içine yerleşiyor ve siz sildiginizi sansaniz bile silinmiyor bilgisayarın ısınması bunun belirtisi. görev yöneticisinden bilgisayar bostayken GPU çalışma sıcaklığını ve kullanım yüzdesini atar mısınız? Belki bakım zamanı gelmiştir bilgisayarın.

Yok gibi duruyor zaten CPU ve GPU kullanımı normal.

Olabilir laptop 6 aylık ve hiç termal macun vs. yenilemedim. Ama laptopun garantisi var kapağı açıp macun falan yenileyemem gibi duruyor. Neyse böyle idare ederim sağ olun cevaplarınız için.

Hocam boşta 55-60 arası değişiyor bazen 55 altına da düşüyor.

Agam.
Normal çalışıyor makine sistemin neydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu görünce aklıma hemen mining olabilir dedim sonunu okuyunca nokta atışı yaptığımı farkettim. Evet bazı viruslar parçalarınizin içine yerleşiyor ve siz sildiginizi sansaniz bile silinmiyor bilgisayarın ısınması bunun belirtisi. görev yöneticisinden bilgisayar bostayken GPU çalışma sıcaklığını ve kullanım yüzdesini atar mısınız? Belki bakım zamanı gelmiştir bilgisayarın.
Maalesef şuan bilgisayara erişimim yok atamam şimdi ama boştayken GPU kullanım oranı 0. Sıcaklık da oyundayken bile 60 civarı geziyordu.

Bu kullanım oranı ile parça içine sinme olasılığı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı