Isınan laptop adaptörü için ne yapılabilir?

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopun şarj adaptörü aşırı ısınıyor. Hatta birkaç gün önce oyun oynarken aşırı ısınmadan dolayı (Kendini korumaya aldı sanırım.) şarj etmeyi kesti, soğuyunca tekrar şarj etti. Adaptör soğutucu almayı düşünüyorum çünkü garantisi bitti sanırım. Ne yapabilirim?

Hocam evde ufak bir fan ile az da olsa soğutabilirsiniz. Veya da bilgisayarı fazla zorlamadan yüklenmeden kullanabilirsiniz. Mesela güç tasarrufu modu büyük etki edebilir. Ama haylide FPS düşürecektir.

Laptopun şarj adaptörü aşırı ısınıyor. Hatta birkaç gün önce oyun oynarken aşırı ısınmadan dolayı (kendini korumaya aldı sanırım.) Şarj etmeyi kesti, soğuyunca tekrar şarj etti. Adaptör soğutucu almayı düşünüyorum çünkü garantisi bitti sanırım. Ne yapabilirim?

Benimki elimi yakıyor ama herhangi bir şarj kesme durumunu görmedim.

Adaptör orijinal laptop ile gelen adaptör mü? Eğer değilse laptopun altında rated kısmında yazan değerlere uyuyor mu? Eğer daha düşükse A değeri adaptörün ısınması zorlanması normaldir.

Adaptör orijinal laptop ile gelen adaptör mü? Eğer değilse laptopun altında rated kısmında yazan değerlere uyuyor mu? Eğer daha düşükse A değeri adaptörün ısınması zorlanması normaldir.
Orjinal, 2 yıldır kullandığım adaptör. 40 yılda bir şarj keser diyelim.

Benimki elimi yakıyor ama herhangi bir şarj kesme durumunu görmedim.
Benimki de yakıyor. Çok nadir durumlarda aşırı ısınırsa koruma amaçlı kesiyor. Acaba adaptör için soğutma var mıdır?

Orijinal, 2 yıldır kullandığım adaptör. 40 yılda bir şarj keser diyelim.

Benimki de yakıyor. Çok nadir durumlarda aşırı ısınırsa koruma amaçlı kesiyor. Acaba adaptör için soğutma var mıdır?

Küçük bir pervane olsa yeter adaptör soğutucusu diye bir şey yok belki altına soğuk bir bez koyarsın.

Geri
Yukarı