Çözüldü Isınan laptop için bakır ısı borusu değiştirmek kalıcı bir çözüm olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cenk Karasol

Kilopat
Daha fazla  
ASUS X550VX 7. nesil oyuncu dizüstü bilgisayarım var. 3 sene oldu ve artık termal macunları yenilesem bile 1 hafta sonra 90-100 derecelere çıkıyor. Ben de araştırdım ve tanıdık bir ASUS teknik servisiyle görüştüm içindeki bakır ısı borusunu değiştireceğiz ve tekrar termal macun yenileyeceğiz. Bu %100 çözüm olur mu size göre? Olmaz ise başka ne işlemler yapılmalıdır? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Dostum sorunun çözüldü mü? Bende de aynı model aynı sorun var. Cevabını merakla bekliyorum.

Çok sağlam bir vakum soğutucu aldımç dijital göstergeli yaklaşık 160 170TL ve onun dışında hiçbir değişim yapmadımç hala termal macunu eski ve bakır ısı boruları fan olduğu gibi ona rağmen şu an Full overclockli aldığım maksimum isi değerleri 78-81 arası oluyor. 13 kademeli bir soğutucu bu sorunu kökünden çözdüm. Müsait olduğumda ise fan + termal macun yenilemesi yapacağım.
Ürünün linki ise: Triline Iets Dijital Göstergeli Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Hız - n11.com
ASUS X550VX 7. nesil oyuncu dizüstü bilgisayarım var. 3 sene oldu ve artık termal macunları yenilesem bile 1 hafta sonra 90-100 derecelere çıkıyor. Ben de araştırdım ve tanıdık bir ASUS teknik servisiyle görüştüm içindeki bakır ısı borusunu değiştireceğiz ve tekrar termal macun yenileyeceğiz. Bu %100 çözüm olur mu size göre? Olmaz ise başka ne işlemler yapılmalıdır? Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim Merhaba,
Bende de asus gl703gs model laptop var oyunlarda 75 derece olan sıcaklık son zamanlarda 95 dereceye kadar cıktı. Fanım bozulmuştu fanı değiştirdim. O sırada bakır boruya zarar vermiş olabilirim emin değilim. Termal macun ve cipset üzerindeki termal padleri değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi. Bakır borunun değişeceğini sanıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misin? Tanıdık servis hangi ilde? Şimdiden teşekkürler

Kardeşim Merhaba,
Bende de asus gl703gs model laptop var oyunlarda 75 derece olan sıcaklık son zamanlarda 95 dereceye kadar cıktı. Fanım bozulmuştu fanı değiştirdim. O sırada bakır boruya zarar vermiş olabilirim emin değilim. Termal macun ve cipset üzerindeki termal padleri değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi. Bakır borunun değişeceğini sanıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misin? Tanıdık servis hangi ilde? Şimdiden teşekkürler
dostum ben bakır boruyu da değiştirdim yine çözüm olmadı. büyük ihtimalle bizim işlemci veya ekran kartı chipsetinde problem var. iyi bir servise götür kontrol etsinler. ama anakarta işlem uygulatmak istemezsen vakumlu soğutucuyu deneyebilirsin. benim oyun oynarken maksimum 10dakikda pc kapanıyordu. vakumlu soğutucu aldım bugün geldi test ettim 1 saat oyun oynadım bana mısın demedi. bazen işlemci sıcaklığı 95-97 dereceye çıktı ama anlık genelde 85 derece civarında dolaştı. dediğim gibi tercih senin ya chipsetlerine işlem uygulatacaksın ya da vakum soğutucu ile idare edeceksin.

Bence bunu servise sormalısın, işlem sonrası gerekli testleri kendim yaparım; belirgin bir düzelme sağlanmazsa tek kuruş para ödemem diyeceksin.
Soğutucuda bir problem yoksa durup dururken değiştirmenin de bir anlamı olmayacaktır aslına bakarsan.

Müsait olduğumda kullandığın cihaz üzerindeki soğutma sistemine ve üzerinde gelen işlemciye bakar tekrar yorum yaparım.

Bence bunu servise sormalısın, işlem sonrası gerekli testleri kendim yaparım; belirgin bir düzelme sağlanmazsa tek kuruş para ödemem diyeceksin.
Soğutucuda bir problem yoksa durup dururken değiştirmenin de bir anlamı olmayacaktır aslına bakarsan.

Müsait olduğumda kullandığın cihaz üzerindeki soğutma sistemine ve üzerinde gelen işlemciye bakar tekrar yorum yaparım.
Cevap için teşekkür ederim. Sorun termal macundaymış. Daha önceki laptoplarda kullandığım termal macunlar maalesef şu an ki laptopta işe yaramamış. Daha önce Zalman ZM-STG1 ve Xigmatek Xi-3 Hdt marka termal macunları kullanmıştım. Servisle telefon görüşmemde sorunu anlattım ve sorunun bakır borudan kaynaklı değil de termal macun kaynaklı olabileceğini söylediler. Bilgisayarımın işlemcisine göre Mx-4 macun sürmem gerektiğini belirtti. Ben de arctic mx-4 termal macun aldım ve uyguladım. Isı değerleri 20 derece düştü. Bu arada laptopta bulunan işlemci İ7 8750h. Cevap yazan herkese teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/xigmatek-xi-3-hdt-4gr-termal-macun-p-BDUCZLKPC-4604

soğutucu geldi bugün taktım sonuç yine aynı dostum. boşuna para harcayıp yeni soğutucu alma. bende vakumlu soğutucu alacağım mecburen
Merhaba bende de aynı sorun var oyunlarda 85 derecelere çıkıyor işlemci ama benim bakır boru 1 vidası kırık sadece işlemci üzerine basan 3 vida ondanmı kaynaklanıyor. Termal macun yeni sürdüm mx-4 2019 macun ismi Teşekkürler.
Cevap için teşekkür ederim. Sorun termal macundaymış. Daha önceki laptoplarda kullandığım termal macunlar maalesef şu an ki laptopta işe yaramamış. Daha önce Zalman ZM-STG1 ve Xigmatek Xi-3 Hdt marka termal macunları kullanmıştım. Servisle telefon görüşmemde sorunu anlattım ve sorunun bakır borudan kaynaklı değil de termal macun kaynaklı olabileceğini söylediler. Bilgisayarımın işlemcisine göre Mx-4 macun sürmem gerektiğini belirtti. Ben de arctic mx-4 termal macun aldım ve uyguladım. Isı değerleri 20 derece düştü. Bu arada laptopta bulunan işlemci İ7 8750h. Cevap yazan herkese teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/xigmatek-xi-3-hdt-4gr-termal-macun-p-BDUCZLKPC-4604
Bende de aynı sorun var casper a15fb notebook oyunlarda işlemci sıcaklığı 85 90 derecelere çıkıyor ama bende şöyle sorun var işlemci üzerindeki bakır boru 1 vida kırıldı sadece 3 vida tutuyor ondanmı olur termal macun yeni sürüm mx-4 2019 macun kullandım teşekkürker.
Bunun için fanları değiştirmeniz gerekebilir. Bakır borular çok uzun ömürlüdür ama hareketli olan fanların plastik kanatları zamanla toz dolar, o tozlar yüzünden aşınır ve keskinliklerini kaybederler.

Soğutma, bir zincir eylemdir. Fanda başlar, borulara ilerler macunla hedefe ulaşır.
Bende de aynı sorun var casper a15fb notebook oyunlarda işlemci sıcaklığı 85 90 derecelere çıkıyor ama bende şöyle sorun var işlemci üzerindeki bakır boru 1 vida kırıldı sadece 3 vida tutuyor ondanmı olur termal macun yeni sürüm mx-4 2019 macun kullandım teşekkürker.

Geri
Yukarı