Isınma neye yol açar?

polemic

Femtopat
Arkadaşlar, ASUS DUAL GTX 1660 SUPER kartını kullanıyorum. Söylenene göre DUAL olan kartlar ısınma sorunu çıkartıyormuş. Fazla sorun olur mu, neye yol açar ısınırsa?

Maalesef EVO olmayan versiyon, sadece ASUS DUAL yani. Fan hızına baktım 44-51% arasında değişiyordu.

Fan hızı da oldukça iyi sorun yok. Oyun içi değerlerse bunlar gayet iyi. Dediğim gibi oyundan oyuna çok fark ediyor farklı oyunlara da bakarsan emin olmak açısından iyi olur bunun dışında problem yok gibi gözüküyor.

Geçen ısınmadan dolayı işlemci frekans düşürüyordu. Bu yüzden oyunda takılmalar oluyordu. Isınma kontrolünü devre dışı bırakınca düzeldi. Parçaların 90 - 100 dereceye ulaşmıyorsa hiçbir sorun yaşamazsın. Yinede yük altında 75 derecelerde çalıştırsan iyi olur.

Arkadaşlar, ASUS DUAL GTX 1660 SUPER kartını kullanıyorum. Söylenene göre DUAL olan kartlar ısınma sorunu çıkartıyormuş. Fazla sorun olur mu, neye yol açar ısınırsa?
Sorun 1660 ve 1660Ti modellerinde var. 1660S modelinde herhangi bir sorun yok. Zaten 1660S doğrudan Dual Evo olarak geliyor ve soğutması gayet iyi.

Geçen ısınmadan dolayı işlemci frekans düşürüyordu. Bu yüzden oyunda takılmalar oluyordu. Isınma kontrolünü devre dışı bırakınca düzeldi. Parçaların 90 - 100 dereceye ulaşmıyorsa hiçbir sorun yaşamazsın. Yinede yük altında 75 derecelerde çalıştırsan iyi olur.
Isınma kontrolünü nasıl devre dışı bıraktın?

kanka anakart gigabyte, msi afterburner indirsem sıkıntı olmaz dimi?

Eki Görüntüle 634699
Şuan oyun dışı değerler bu şekilde, 49 derece gösteriyor. Normal mi?
Boşta neredeyse 50 derece çok normal değil ama çok anormal de değil xfx rx570'im (çift fan) 35-40 dolaylarında geziyor.Tabi havalar da sıcak olduğu için +/-5 koymak lazım rakamlara.

Boşta dediğim yani video falan izlerken, internette takılırken 49-50 falan görüyor.
Ona boşta denmez ama yanlış yapıyorsunuz. İnternette gezerken anlık 60 bile görür.

Geri
Yukarı