Isınma Sorunu Asus Live Update'i Silmemden Kaynaklanır Mı?

Teknoloji Takip

Hectopat
Daha fazla  
ASUS K555LN CORE İ5 4210U 1.7GHZ-4GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Bu bilgisayarı kullanıyorum arkadaşlar. CS GO ve LoL oyunu oynuyorum ve sürekli aşağıda batarta kısmının yanında Asus Live Uptade Programı açık gözüküyor ve sürekli interneti sömürdüğünü düşünüyorum çünkü ne zaman Alt+Tab yapsam o açık gözüküyor ve fare imlecinin üstüne götürüp sağ clik yapıp kapatmak istesem imleç üstüne gelir gelmez kayboluyor. Ara kısmından Asus Live Uptade yazıp girmek istiyorum programın içine otomatik güncellemeleri kapatmak istiyorum ama bir türlü açmıyor programı.

En son bir arkadaşıma sordum ve gereksiz program bende sildim silebilirsin dedi ve bende sildim. Bilgisayarda bu oynadığım oyunlarda hiç ısınmamasına rağmen programı siler silmez artık bilgisayar sürekli ısınmaya başladı ve aşırı derecede ısınıyor 15 dk sürmeden oyunun içinde. Bu programı sildiğimden dolayı olabileceğini düşündüm. Çünkü programı sildikten sonra aşırı derecede ısınmalar başladı laptopta. Tam ekran panelinin açılıp kapanan yeri orası galiba bataryanın gömülü olduğu yer.
Sildiğim programı orijinal olarak Asus sitesinde bulabilir miyim? Geri yüklememe gerek var mı?

Herkese teşekkür ederim. Yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Alalı 2 ay oldu ve hep kılıfın içinde durdu yere veya başka hiç biryere koymadım toz girmesin diye. Donanımsal bakımı nasıl yaptırabilirim? Biraz açıklarsanız sevinirim.
O zaman garantiye veya Vatan bilgisayardan aldı isen en yakın Vatan yerine gidip verin faturası ile birlikte. Sıcaklık sorunu diye bildir.

Arkadaşım programdan kaynaklı değildir.Donanımsaldır illa ki . Toz kaçması içinde tozlu ortamda olmana gerek yok . Evin içinde masa da bile kullansan tozlanır bu bilgisyar. Ayrıca yaz aylarına girdik. Havalar ısındı. Haliyle bilgisayarda etkileniyor bundan. Benim tavsiyem önce garantiye vermen. Eğer sıkıntı hala devam ederse altına şöyle güzel bi soğutucu aldın mı C.Master gibi sorunun çözülecektir.

Arkadaşım programdan kaynaklı değildir.Donanımsaldır illa ki . Toz kaçması içinde tozlu ortamda olmana gerek yok . Evin içinde masa da bile kullansan tozlanır bu bilgisyar. Ayrıca yaz aylarına girdik. Havalar ısındı. Haliyle bilgisayarda etkileniyor bundan. Benim tavsiyem önce garantiye vermen. Eğer sıkıntı hala devam ederse altına şöyle güzel bi soğutucu aldın mı C.Master gibi sorunun çözülecektir.

Kardeşim tozdan kastım illaki girecek fakat yani tertemiz bir ortamda kullanıyorum yani. 2 aylık cihaz hiç zorlamadım ve daha önce hiç ısınmamıştı. Ayriyetten hiç düşmedi vs yani hala paketlesen vatan sıfıra satar kimse kullanılmış diyemez o kadar düzgün kullandım. C de 40 gb boş yer ondan da olabilir dedi başka bir forumda arkadaş. Ama bu zamana kadar 40 gb boşlukta bile ısınmadıda şimdi mi ısınmaya başladı? Buda bir soru işareti. Ben C de bir 160 gb boşluk bıraktım birde oyunu silip tekrar yükledikten sonra deneyeceğim. Eğer tekrarda ısınırsa direk vatan bilgisayara vereceğim. Dediğim gibi bunu bir deneyip tekrardan yazacağım buraya.

Oyunlarda kasmıyorsa bu ısınmayı neden bu kadar dert ediyor bu laptop kullanıcıları... Ben aldım alalı hiç takip etmedim. Elimi yakacak kadar sıcak olunca da klavye bağlıyor ve oyun keyfime devam ediyorum.

Dene bakalım ne sonuç verecek . Hala ısınıyorsa dediğim gibi Havalar ısındı. Bundan da kaynaklanır. @Silinen üye arkadaşın dediği gbi oyunlarda kasmıyorsa ısınmayı bu kadar dert etme. Sonuçta tamamen oyun için tasarlanmış bi bilgisayar değil. İleriki safhalarda ısınması gayet normal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı