Isınmayan işlemci bozulmuş olabilir mi?

Saitama1

Hectopat
İyi gunler. Bugün bir anda kapandi PC ve tekrar acinca fanlar donuyordu ama goruntu gelmiyordu. Bayağı bir şeyler denedim farkli RAM olsun PSU olsun, onboard olsun fakat bir türlü olmadi. Son olarak islemci fan cikardim calistirdim ve baktim islemci hiç isinmiyor. Normalde fansiz hemen isinmasi lazim 10 dakika oldu buz gibi hala. Simdi ya islemci ya da giris yeri bozuk. Baktim anakarta yamuk pin vs. de yok. Simdi ben bu işlemcinin kesin bozuk oldugunu nasıl anlarim? Deneyebilecegim bir yer vs. yok. Nasıl anlayabilirim acaba? Şimdi sipariş vereceğim. Anakart bozuk olursa sıkıntı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hiçbir isinma yok 10 dk oldu islemci hiç isinmiyor
Anladım, işlemcide sorun olmayadabilir, kısadevre olduğunda ya açılmaz ya da ısınma yapar. Anakartta sorun olduğunu düşünüyorum. Son bir şey daha deneyin. Arkada ki güç kablosunu çıkarın, kasanın düğmesine basıp içindeki akımı boşaltın. Sonra kabloyu takıp start verin. Belki statik elektirikten topraktan dolayı bir şey vardır.

Anladım, işlemcide sorun olmayabilir de, kısadevre olduğunda ya açılmaz ya da ısınma yapar. Anakartta sorun olduğunu düşünüyorum. Son bir şey daha deneyin. Arkada ki güç kablosunu çıkarın, kasanın düğmesine basıp içindeki akımı boşaltın. Sonra kabloyu takıp start verin. Belki statik elektrikten topraktan dolayı bir şey vardır.

Yaptım islemci fanı bile donuyor taktigim zaman ama islemcide tık yok. Normal chromedaydım bir anda kapandi PC acinca sadece fanlar donuyordu. Şu an farkli islemci deneyebilecegim bir yerde yok ona gore emin olup sipariş vermeyi dusunuyordum.

Yaptım islemci fanı bile donuyor taktigim zaman ama islemcide tık yok. Normal chromedaydım bir anda kapandi PC acinca sadece fanlar donuyordu. Şu an farkli islemci deneyebilecegim bir yerde yok ona gore emin olup sipariş vermeyi dusunuyordum.
Ucuz pentium celeron falan alabilirsiniz 1155 soket.

Benim R5 1600'da dediğin gibi ısınmıyor ve çalışmıyordu.
Anakart'ı garantiye yolladım ve arızalanmış, arızalanan komponent yenisi ile değiştirildi diye geri yollandı ve sistem çalıştı.

Sistem 2.el bu yüzden kendin yapmalısın, önce en ucuz olan yöntemden başla daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı