Isıya etki etmeyen dayanıklı sprey boya

Arkadaşlar 360 mm radyatörümü beyaza boyamak istiyorum. Anakartımın garantisi bitince aluminyum bloklarını boyayacağım. Hangi boyayı kullanmalıyım? Plastik parçalarda olacak boyamam için.

@BerkayZ87@RPM
@Yener K.

Eğer çok kaliteli boya ise boyayın ama tavsiyem boyamamanızdan yanadır her ne kadar ısıya dayanıklı olsa da zamanla solar boyalar o yüzden boyamayın bu arada radyatörü boyarsanız çok kötü olur direk beyaz renk alın derim.

Eğer çok kaliteli boya ise boyayın ama tavsiyem boyamamanızdan yanadır her ne kadar ısıya dayanıklı olsa da zamanla solar boyalar o yüzden boyamayın bu arada radyatörü boyarsanız çok kötü olur direk beyaz renk alın derim.

Radyatör elimde zaten. Isıdan akmayacak boya lazım bana.

Ben bulamadım bulabilirseniz link olarak atabilir misiniz? Isıdan dolayı akmayacaktır değil mi?

Isıdan dolayı sprey boyaların hiçbiri akmaz. Fazla ısınırsa kabarma ve atma yapabilir sadece. Örnek olarak verdiğim ürün 690 dereceye kadar dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Bunu uyguladığınızda soğutma performansında düşüş olur mutlaka. Sırf görüntü için soğutma performansından vazgeçmek bana mantıksız geliyor.

Isıdan dolayı sprey boyaların hiçbiri akmaz. Fazla ısınırsa kabarma ve atma yapabilir sadece. Örnek olarak verdiğim ürün 690 dereceye kadar dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Bunu uyguladığınızda soğutma performansında düşüş olur mutlaka. Sırf görüntü için soğutma performansından vazgeçmek bana mantıksız geliyor.

Sizce ne kadar fark olacaktır? 3 tane 94 CFM değerine sahip fan aldım. Radyatörün yaprakları boyanmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce ne kadar fark olacaktır? 3 tane 94 CFM değerine sahip fan aldım. Radyatörün yaprakları boyanmayacak.
Sadece dış çerçevesi boyanacaksa önemli bir fark olmaz. Önemli olan yer yapraklar zaten. O şekilde düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Ben komple boyayacaksınız gibi bir düşünceye kapılmıştım. :) Zımparalayıp astar boya uygularsanız daha iyi olur. Son katman olarak önerdiğim boyayı atar ve kurutursunuz. Güzel ve sağlam olur uygulama.

Sadece dış çerçevesi boyanacaksa önemli bir fark olmaz. Önemli olan yer yapraklar zaten. O şekilde düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Ben komple boyayacaksınız gibi bir düşünceye kapılmıştım. :) zımparalayıp astar boya uygularsanız daha iyi olur. Son katman olarak önerdiğim boyayı atar ve kurutursunuz. Güzel ve sağlam olur uygulama.

Bir yandan da radyatöre zarar vermekten korkuyorum bende. Boyayı soba boyamak için kullanan birisi var. Sizce astar boyaya çok gerek var mı?

Geri
Yukarı