İskenderun üniversitesi hâlâ tercih edilebilir mi?

BatuhanAS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2023 YKS adayıyım bildiğiniz üzere 2 ay sonra sınav var.
Deniz ulaştırma işletme mühendisliği istiyorum ve Hatay'da tercihlerim arasındaydı. Sizce hâlâ gidilir mi? Şehrin durumu nasıl aynı şekilde eğitim alabilir miyim? Yaşayanlar detaylı bir bilgi verirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi kardeşim bu senin seçimine kalmış. Aslına bakarsan her yer deprem bölgesi ve hemen hemen her bölgede deprem riski altındayız.

Merhaba. 2023 YKS adayıyım bildiğiniz üzere 2 ay sonra sınav var.
Deniz ulaştırma işletme mühendisliği istiyorum ve Hatay'da tercihlerim arasındaydı. Sizce hâlâ gidilir mi? Şehrin durumu nasıl aynı şekilde eğitim alabilir miyim? Yaşayanlar detaylı bir bilgi verirse çok sevinirim.

Şehir başı yemiş durumda. Sahil hattı tamamen gitmiş durumda. Ama ben gitmenizi öneririm çünkü yakın zamanda bayağı bir şey değiştirirler üniversitede diye umuyorum. Seçimde yakınken söylemek zor.

Vallahi kardeşim bu senin seçimine kalmış. Aslına bakarsan her yer deprem bölgesi ve hemen hemen her bölgede deprem riski altındayız.

Hataylıyım bundan 2-3 yıl öncesinden beri her uzun muhabbette konusu açılırdı depremin. Peder derdi ki, hatayda 30 yılda bir büyük deprem oluyor. 4-5 yıl içinde hatay kıyamet yeri olacak vs. derdi, gençliğinde olmuş bir tane büyük deprem daha önce de dedeler falan depremi yaşamış öyle bir çıkarım yaparak diyorlardı, olduda deprem. Yakın zamanda büyük bir deprem olacağını sanmıyorum hatayda. Diğer illerden şüpheliyim o yüzden bir şey diyemiyorum seçse mi seçmese mi?

Son düzenleme:
Cevaplar için teşekkürler dostlar. Açıkçası tekrar deprem olacak olmaması umurumda değil. Tek istediğim düzgünce eğitim almak ve her zaman ki hatay şehrinde yaşamak.
Bazı yerlerde ev bile kalmadığı yazıyor daha fazla bilgisi olan var mı?

Cevaplar için teşekkürler dostlar. Açıkçası tekrar deprem olacak olmaması umurumda değil. Tek istediğim düzgünce eğitim almak ve her zaman ki hatay şehrinde yaşamak.
Bazı yerlerde ev bile kalmadığı yazıyor daha fazla bilgisi olan var mı?

Arkadaşım orada öğretmenlik yapıyor. Kendisi üniveriste arkadaşımdı ve öğretmen olunca Hayat'a atandı. Ondan haberleri alıyorum ve yavaş yavaş her şey normale dönmeye başlamış. Anladığım kadarı ile sende üniversite düşünüyorsun ve buda seneye kadar sürecektir ve oı zamana kadar her şey normal olur.

Arkadaşım orada öğretmenlik yapıyor. Kendisi üniveriste arkadaşımdı ve öğretmen olunca Hayat'a atandı. Ondan haberleri alıyorum ve yavaş yavaş her şey normale dönmeye başlamış. Anladığım kadarı ile sende üniversite düşünüyorsun ve bu da seneye kadar sürecektir ve oı zamana kadar her şey normal olur.

Yok dostum seneye kadar sürmeyecek inşallah 😄 kazanırsam eylül'de gidiyorum üniversiteye.

Hatay'da yakin zamanda buyuk bir deprem olmaz fakat sehir ne zaman ayaga kalkar ona bakmak lazim. Secim sonra daha net belli olur tabii ki ama simdi konaklama yasam oraya gitmek pek mantikli bir secenek olur mu bilmiyorum. Hala cadirda kalan insanlar var konteynir bile temin edilememis. Yerel ekonomi de yerle bir bence baska seceneklere bakin.

Hatay'da yakin zamanda buyuk bir deprem olmaz fakat sehir ne zaman ayaga kalkar ona bakmak lazim. Secim sonra daha net belli olur tabii ki ama simdi konaklama yasam oraya gitmek pek mantikli bir secenek olur mu bilmiyorum. Hala cadirda kalan insanlar var konteynir bile temin edilememis. Yerel ekonomi de yerle bir bence baska seceneklere bakin.

En son seçenek hatay diyelim birkaç arkadaşa sordum orada üniversite okuyan henüz net bir bilgi vermiyor hocalar dedi.

Geri
Yukarı