İşlem yapmadığım halde doğrulama kodu geldi

Ozan58

Hectopat
Daha fazla  
Hiçbir onay vb. göndertmediğim halde az önce Papara'dan doğrulama kodu geldi. Mesaj şu:

****** Dogrulama kodu ile ********** numarali masterpass hesabinizi Sahibinden.com iş yerinde dogrulayabilirsiniz. B040.

Masterpass hesabı numarasında benim veya ebeveynlerimin sahip olmadığı bir telefon numarası yazıyor. Bu gelen mesaj Papara'dan geldi. Ama uygulamaya giriş yapmak gibi işlemler için kod büyük harflerle "Papara" adlı SMS'ten geldi. Ne yapmam gerek? Gerekli SS'leri bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-25-15-31-06-579-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2023-11-25-15-31-06-579-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_2023-11-25-15-30-43-494-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2023-11-25-15-30-43-494-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 59
Papara yazıyorsa büyük ihtimalle Papara'dan gelmiştir ama yine de SMS başlığının sahtesi yapılabiliyormuş diye duydum. Siz iki tarafın da müşteri temsilcisi ile konuşun.

Bana bayağı bir Phishing gibi geldi.
O nedir?

Hocam bu rahatlık ne Allah aşkına gidin kartın şifresini falan değişini buraya yazmak yerine.
Online ödemelerde kart şifresi kullanılmıyor ki. Ayrıca kartımda sadece ihtiyaç olduğunda para oluyor 1 saat geçmeden harcıyorum. Pek bir sıkıntı olacağını sanmam ama yine de sağ ol.

@Ozan58, oltalama demek. Bence dolandırıcılar sizi oyuna getirmeye çalışıyor demek istedim. Yani o yazan numara dolandırıcı gibime geldi.

Geri
Yukarı