İşlemci 1.90 GHz'de sabitlendi

XxS4M1xX

Centipat
Arkadaşlar normalde 2.90 GHz'de tam kullanırdım fakat bu gün 1.90 GHz'den yukarı çıkmıyor. Temel hızı 1.90GHz, Turbo Boost ile 2.90GHz. Ne yapsam? Halledemedim.

Neredeyse PC'yi hiç kullanamıyorum şu an, yardımcı olun lütfen.

Arkadaşlar özür dilerim cevap vermedim ceza yemiştim
Bu arada ısı gayet normal ve eskiden (dün) işlemci tam kullanıyordu ne olduysa bu sabah oldu temel hız 1.90 GHz
Turboboost 2.90 GHz fakat 1.90 ghzden yukarı çıkmıyor oyunda bile 1.90GHz stres testinde de aynı
Ne yapsam olmadı konu ile ilgili @Recep Baltaş hocamdan yardım etmesini istiyorum konuya cevap yazarda sevinirim...
BIOS'a da bir bakının. CPU Ratio benzeri bir ayar olması lazım çarpanları sabitlemiş olabilirsiniz.
Hocam bios şifresini bilmiyorum

BIOS'u kontrol eder misiniz? CPU Ratio gibi veya On Demand Clock Mode gibi bir ayar var mı?

BIOS şifresinin nasıl kaldırılacağını bilmiyorum, eğer Windows'tan bu sorunu çözemezseniz yeni konu açın "BIOS şifresi nasıl sıfırlanır?" diye belki oradan çözersiniz.

BIOS şifresinin nasıl kaldırılacağını bilmiyorum, eğer Windows'tan bu sorunu çözemezseniz yeni konu açın "BIOS şifresi nasıl sıfırlanır?" diye belki oradan çözersiniz.

Hocam BIOS'la kimse uğraşmadı zaten dün normaldir ne olduysa bugün oldu
hocam sıcaklık oyunda 54 derece

Son düzenleme:
BIOS'a da bir bakının. CPU Ratio benzeri bir ayar olması lazım çarpanları sabitlemiş olabilirsiniz.
Selamlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Bir sorunum var. i5 11400f işlemcisi maksimum yükte bile 3.47Ghz'i geçmiyor. Nedeni CPU Ratio Mode'un Auto'da mi olması? Nasıl bir ayar yaparsam GHz artar?

Yeni konular

Geri
Yukarı