Ryzen 5 1600 AF 1660 Super sonrası 2.8 GHz'de sabitlendi

ethemkvnc

Hectopat
Herkese iyi forumlar.

Mevcut sistemim:

Ryzen 5 1600 AF.
2x8 HyperX Predator 3000MHz.
MSI B450M-A PRO Max.
R9 280 Dual X.

Ben bu sisteme bugün yeni gelen MSI 1660 Super 6 GB ekran kartımı taktım. Sonrasında güncel Driver'ını yükledim. Ancak oyunlara girdim ve normal aldıgım FPS değerlerinden daha düşük FPS değerleri almaya başladım. CS GO gibi oyunda 400 FPS'leri almam gerekirken 100 FPS alıyorum. Eski sistemde 250-350 FPS alıyordum. Sonrasında ise eski ekran kartımı taktım ve FPS'im onda da aynı şekilde düştü.

Oyun içi değlerierlimi sizlerle paylaşacağım Boost hızı 3.6 GHz olan işlemcimin CPU clok değerleri kesinlikle 2800'ü geçmiyor. Normalde böyle değilki 3550MHz'lerde çalışıyordu ama NVIDIA ekran kartını taktıkdan sonra böyle oldu. BIOS'da ve bilgisayarım> özelliklerde 3.2 GHz stok haliyle ama görev yöneticibde 2.8 GHz aynı şekilde oyun içi değerlerlinde arkadaşlar neden böyle oldu? Ve nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 1600 gibi bir CPU GTX1660'ı besleyemiyor olabilir MSI Afterburner'dan CPU ve GPU kullanım oranlarına göre geri dönüş yaparsan daha iyi yardımcı oluruz.
Bir de PSU yetersiz kalıyor olabilir PSU modelinizide yazın lütfen.

PSU nedir ? R9 280X'e yeten bir güç kaynağı 1660S'ye yetmeli. 1600AF 1660S'yi rahat besleyebilir ? Kullanımlar ne durumda ? Zorlayan bir oyun açıp dener misiniz ?

PSU nedir? R9 280X'e yeten bir güç kaynağı 1660S'ye yetmeli. 1600 AF 1660S'yi rahat besleyebilir? Kullanımlar ne durumda? Zorlayan bir oyun açıp dener misiniz?

PSU: Power Supply unit anlamına geliyor
Ayrıca düz bir testte %1.6'lık bir darboğaz gerçekleşiyor oyunlardaki CPU kullanımını düşününce darboğaz olduğu gerçeği var.

PSU: Power Supply unit anlamına geliyor
Ayrıca düz bir testte %1.6'lık bir darboğaz gerçekleşiyor oyunlardaki CPU kullanımını düşününce darboğaz olduğu gerçeği var.
PSU'nun güç kaynağı olduğunu ben de biliyorum... Darboğaz sitelerine güvenmeyin. 1.6'lık darboğazda normaldir aşırı bir kayıp yok. CS:GO işlemci odaklı bir oyun.
BIOS'tan işlemcinin hızını 3600MHz yapmayı dener misiniz ?

Geri
Yukarı