İşlemcimin 4 çekirdekli olup, bunun 2 çekirdeğini kullanıyor olması. CPU-Z'den baktığım zaman işlemcimde kayıp olan diğer 2 çekirdek gözüküyor fakat nasıl bu çekirdekleri ortaya çıkartabilirim? Msconfig'den 4 çekirdek yap demeyin, zaten öyle yapılı şekilde.

Diğer işlemcilere göre benim işlemcimde L3 önbelleği yok resimde işaretlediğim gibi. İnternetten araştırdım ve sanırım işlemci önbelleği oluşturulabiliyor fakat Türkçe bir kaynak bulamadığım için yapmak istemedim, korktum. Bilgisi olan bana yardım edebilirse çok sevinirim.

Anakartım: MSI A68HM-E33 V2 (Bios'um güncel)
1607261371489.png

Son düzenleme:
Şimdi BIOS'u sıfırlayacağım fakat bu dediğiniz ayar ne tabirle geçiyor?

'CPU Configuration' yani CPU yapılandırması sekmesine girmeli ardından Core unlocker diye bir seçenek olmalı. O seçeneği 'enable' yapmalısınız.

'CPU Configuration' yani CPU yapılandırması sekmesine girmeli ardından Core unlocker diye bir seçenek olmalı. O seçeneği 'enable' yapmalısınız.
Böyle bir sekme olduğundan emin misiniz? Çünkü çok kez bios'u kontrol ettim ve öyle bir sekme göremedim açıkçası.
Anakart: MSI A68HM-E33 V2

Advanced sekmesinde bu ayarlar. Sizin CPU yapılandırmasına girmeniz gerekli yapacağınız işlemler orada.

2. resimde Core unlocker en altta.

Dosya Ekleri

• 20201206_170916_HDR.jpg
    20201206_170916_HDR.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 79
  • 20201206_170928_HDR.jpg
    20201206_170928_HDR.jpg
    246,3 KB · Görüntüleme: 74
İşlemcimin 4 çekirdekli olup, bunun 2 çekirdeğini kullanıyor olması. CPU-Z'den baktığım zaman işlemcimde kayıp olan diğer 2 çekirdek gözüküyor fakat nasıl bu çekirdekleri ortaya çıkartabilirim? MSConfig'den 4 çekirdek yap demeyin, zaten öyle yapılı şekilde.

Diğer işlemcilere göre benim işlemcimde L3 önbelleği yok resimde işaretlediğim gibi. İnternetten araştırdım ve sanırım işlemci önbelleği oluşturulabiliyor fakat Türkçe bir kaynak bulamadığım için yapmak istemedim, korktum. Bilgisi olan bana yardım edebilirse çok sevinirim.

Anakartım: MSI A68HM-E33 V2 (BIOS'um güncel)
Eki Görüntüle 767319

Merhabalar, ben konuyu açan kişinin arkadaşıyım. Bana BIOS pilini çıkardığını, teşekkürlerini ilettiğini ve artık PC'nin açılmadığından bahsetti :D. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı