İşlemci 90 derecelere çıkıyor

Geroyain

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
İntel HD Graphics 4000 ve GT 630m
Anakart
casper
İşlemci
İntel i7 3. nesil
Dostlar bilgisayar aşırı derecede ısınıyor bu sebepten dolayı birkaç vido izledim hepsinde: Güç seçenekleri/plan ayarlarını değiştir/gelişmiş güç ayarlarını değiştir/işlemci güç yöentimi/en yüksek işlemci durumuna 75, 80, 90 gibi değerler atıyorlar. Ama benim işlemcim hala cayır cayır yanıyor. Intel'in 3. nesil 2.20 GHz i7 bir işlemcim var. Değeri ne yapmalıyım?

Termal macun yenilemesi her 6 ayda bir yapılır eğer termal macunu yenilemiyorsan ve öyle kullanıyorsan PC'ni unutmaki çok şanslısın işlemcin yanmamış hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenilemesi her 6 ayda bir yapılır eğer termal macunu yenilemiyorsan ve öyle kullanıyorsan pcni unutmaki çok şanslısın işlemcin yanmamış hocam.

Hocam ben stok fanda ve termal macun olmadan yaklaşık 5 6 aydır kullanıyorum 87 derecenin üstüne çıkmadı ve boştaykende 27 derecede görüyorum OC yapınca da 105 derecede boşta 29 derece görüyorum normal mi?

Hocam ben stok fanda ve termal macun olmadan yaklaşık 5 6 aydır kullanıyorum 87 derecenin üstüne çıkmadı ve boştaykende 27 derecede görüyorum OC yapınca da 105 derecede boşta 29 derece görüyorum normal mi?

Hocam termal macun sürmezseniz işlemciniz için yanma ihtimali vardır termal macun bakımlarını yapın çok önemlidir ki zira bir daha işlemcini kullanamayabilirsin.

pc yi temizlemeni öneririm ek olarak termal macun değişikliği (ekran kartın varsa ekran kartının da terman macununu değiştir), ısınma sorunu devam ediyorsa ek bir fan takmanı öneririm

Geri
Yukarı