Ryzen 5 5600 OCCT Power testi sırasında bilgisayar kapanıyor ve işlemci 90 derecelere çıkıyor

ferhat012

Centipat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 16 GB 3200MHz CL16 RAM
Ekran kartı
RTX 3070 Dual ekran kartı
Anakart
ASUS TUF Gaming B550-E
İşlemci
Ryzen 5 5600
Selam önceki konumda bir arkadaş PSU'da sorun olabileceğini söyledi bende OCCT Power testi yapmaya karar verdim test sırasında 16:14'te bilgisayar aniden oyunlarda olduğu gibi kapandı ve işlemce 91 dereceye ulaştı stok fan kullanıyorum OCCT raporu olduğuna inandığım dosya altta mevcut alalı 11 ay oldu bilgisayarı garantiye vermek istemiyorum en son bozuk hard disk satmıştı aldığım mağaza ve 3 ay boyunca bekletip ürün değişimi kararı verdiler ben aramasam aramaya niyetleri yoktu malum tatildeyiz 3 ay boyunca bilgisayardan kopmak can sıkıcı oluyor sıvı soğutma alarak durumu çözebilir miyim sizce?

Dosya Ekleri

• 1699829877196.png
    1699829877196.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 100ü görsede kendini kapatmayabilir 91'den kaynaklı değil sebep, PSU yetmiyor olabilir kaç watt olduğunu yazmadığından bilemeyiz tabii.

Ekran kartının kullandığı watt sınırlayıp tekrar OCCT yapabilirsin, eğer çökmezse ekran kartını beslemekte zorlanıyor olabilir.

Ekran kartının kullandığı watt sınırlayıp tekrar OCCT yapabilirsin, eğer çökmezse ekran kartını beslemekte zorlanıyor olabilir.

Onu nasıl yapacağım? Bir sorun çıkartır mı? kaça sabitlememi önerirsiniz? Konu hortlamıyorsa sıvı soğutucu almaya karar verdim şu sıvı soğutucu markası iyi midir ses çıkartır mı bilginiz varsa paylaşırsanız çok güzel olur.

ASUS ROG Ryuo 240 OLED Aura Sync RGB Sıvı Soğutucu - Gaming.Gen.TR bu da gözüme güzel gözüktü bir fan daha eklenebilirmi buna sorun çıkarmı öyle bir şey yapsam?

MSI Afterburner ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yapabilirsin, sıvı soğutucu için ayrı konu aç kasa modelini de belirt kasaya sığacak mı söylesinler.

MSI Afterburner ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
yapabilirsin, sıvı soğutucu için ayrı konu aç kasa modelini de belirt kasaya sığacak mı söylesinler.

Hocam sıvı soğutucu için Gaming Gen'e gittim 360mm Cooler Master sıvı soğutucu aldım fakat kapanmaya devam ediyor OCCT üzerinden Power testi yapınca kapanıyor oyunlarda olduğu gibi fakat işlemci testinde sorun yok sizce PSU'ya fazla yük mü biniyor?

MSI Afterburner ile

Söylenilen her şeyi yapmama rağmen nedense ekran kartı watt değerleri düşmüyor.

Son düzenleme:
PSU karşılar normalde o yükü, lakin PSU da veya kablolarda sıkıntı varsa kısa devreye düşüp PSU kendini korumaya almak için kapatıyor olabilir, Gaming.gen'e sıvı soğutma montajı yapmaya gittiğinde farklı bir PSU deneyebilir miyiz benimkinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum diye söyleseydin keşke.

Geri
Yukarı