İşlemci anakarta tam oturmuyor

Snoop TOK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yalova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime A320M-K
Ryzen 5 1600AF
Kioxia 500 GB M.2 SSD
12 GB RAM
RX 580 8GB
Thermaltake 550 Watt Yarı Modüler PSU
Zalman Z11 NEO
Meslek
Ticaret, Öğrenci
Çin'den işlemci sipariş vermiştim, bugün geldi, taktığımda çalışmadı, tekrar açtığımda tam oturmamış gibiydi biraz, yerine oturtmayı denedim ve fanı taktım (stok fan), yine çalışmadı, ben de fanın üzerine biraz baskı yaptım, açıldı PC. İşlemciyi okudu. Ben de sıkıntı kalmadı diyerek elimi çektim. PC kapandı, bastırınca açılıyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinim markasını bilmiyorum fakat varsa bacaklarını (AMD) kontrol edin. Yamukluk durumu varsa çok hassas bor şekilde bir iğne yardımıyla düzeltin. Daha sonra anakartı kontrol edin. Ayaklarda/sokette herhangi bir toz ya da bir parça varsa temizleyiniz.

İşlemcinim markasını bilmiyorum fakat varsa bacaklarını (AMD) kontrol edin. Yamukluk durumu varsa çok hassas bor şekilde bir iğne yardımıyla düzeltin. Daha sonra anakartı kontrol edin. Ayaklarda/sokette herhangi bir toz ya da bir parça varsa temizleyiniz.
İşlemci Xeon x5460 modlu
Anakartım ga-p35-ds3l modlu bios yüklü.

Büyük ihtimalle pinler yamulmuştur.
Konuyu hortlatmışsınız ama orada kocaman stok fan ile kullandığım yazıyor kule tipi işlemci soğutucusu ile sıkıntı görmedim. Pinler yamulsa işlemci oturur zaten xeon işlemciler 775 sokete göre çok az daha büyük olduğunu fark ettim. Orada fanı bastırınca açıldığı yazıyor bunu nasıl pinin yamulmasına bağladınız anlam veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı