İşlemci bazlı oyun için ekran kartı önemli mi?

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
R5 3600 ile RTX 3060 kullanıyorum. Valorant'ta 250 FPS alıyorum. 1050 Ti ile R5 3600 kullandığımdada aynı FPS'i alıyorum. İşlemci bazlı oyunda ekran kartı o kadar önemli değil mi? Sadece Valorant oynuyorum. Valorant FPS yüksek almam için 1050 Ti ile piyasadaki en güçlü işlemciyi taksam en yüksek FPS'imi alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3600 ile RTX 3060 kullanıyorum. Valorant'ta 250 FPS alıyorum. 1050 Ti ile R5 3600 kullandığımdada aynı FPS'i alıyorum. İşlemci bazlı oyunda ekran kartı o kadar önemli değil mi? Sadece Valorant oynuyorum. Valorant FPS yüksek almam için 1050 Ti ile piyasadaki en güçlü işlemciyi taksam en yüksek FPS'imi alırım?

Alırsın fakat oyunun ne kadar ekran kartı gücü gerektirdiğine bağlı fakat en iyisini takın siz cünkü Valorant az ekran kartı harcar.

Açıkçası ekran kartı degil de RAM ve İşlemci çok daha önemli rekabetçi tarzda olan oyunlarda(Valo,CS,LoL...). Ama tabii ekran kartın da en az oyun gereksinimlerini karşılayacak kadar yeterli olmalı.

Valorant gibi oyunlarda işlemci önemli, ekran kartı ortalama bir şey olsa yeter. İşlemci ne kadar iyi olursa FPS de o kadar artar.

Her ikisi de önemli. Ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun alabileceğin FPS işlemcinin saniyede çizebildiği kare kapasitesi kadardır. İşlemcin ne kadar iyi olursa olsun alabileceğin FPS ekran kartının, işlemcinin çizdiği kareleri doldurabilme kapasitesi kadardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı