İşlemci benchmark programı önerisi

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
3600X işlemciye sahibim, aynı işlemciyi sahip diğer kullanıcılarla işlemcimin performansını test edebileceğim bir program var mı?
Yani işlemcim tam çalışıyor mu, herhangi bir sıkıntısı var mı bunu öğreneceğim. Aynı işlemciye sahip kişilerle aynı değerlere, performansa mı sahibim amacım bunu öğrenmek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Cinebench testleri özellikle de sonuncusu R23, benchmark için kullanılır genelde. Detaylı karşılaştırma için araştırma yapmak gerekebilir. Örneğin; Cinebench R23 Scores [Updated Results]. Burada alacağınız sonuç birçok şeye göre değişmekte. Hız ve voltaj ayarları yapın. Kendi skorlarınızı not alıp en optimumu bulmaya çalışın.

İşlemci benchmark için Cinebench yeterlidir. Kararlılık, sıcaklık gibi testler için OCCT ve Aida64 yeterlidir. Prime95 uygulamasından uzak durun.

Cinebench testleri özellikle de sonuncusu R23, benchmark için kullanılır genelde. Detaylı karşılaştırma için araştırma yapmak gerekebilir. Örneğin; Cinebench R23 Scores [Updated Results]. Burada alacağınız sonuç birçok şeye göre değişmekte. Hız ve voltaj ayarları yapın. Kendi skorlarınızı not alıp en optimumu bulmaya çalışın.

Hocam merhaba ben test yaptım ama sorun şu internette yazan skorlara göre işlemcinin skoru düşük sebebi nedir tahminen? Normalde 9bin civarı skor olması lazım bende 7bin çıkıyor işlemci; i5 11500.

Hocam merhaba. Ben test yaptım ama sorun şu internette yazan skorlara göre işlemcinin skoru düşük. Sebebi nedir tahminen? Normalde 9 bin civarı skor olması lazım bende 7 bin çıkıyor. İşlemci: i5 11500.
Merhaba. İşlemcinizin silikon kalitesi düşük olabilir, kasa soğutmanız sebebiyle fazla ısınıyor olabilir. Oradaki mesajda da söylediğim gibi birçok sebep var.

Geri
Yukarı