Tüm bilgisayar donanımları için benchmark önerisi

405531

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, bu konuyla ilgili bu forumda hatta diğer birçok platformda yerli yabancı yüzlerce başlık mevcut. Sizlere sormak istediğim spesifik bir noktaya değinmek değil genel bir konu, ufak bir araştırmayla kendimce alana göre seçimler yaptım.

GPU: 3DMark + FurMark.
CPU: Cinebench.
RAM: Memtest86.
Depolama: CrystalDiskMark.

Bunlar hakkında sizin görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Verdiğiniz benchmarklar donanım performansı belirleme konusunda alanlarının en iyileri. Bu sebepten güvenilirler. Eğer hepsi toplu olsun isterseniz OCCT de kullanılabilir ancak bu program bağımsız programlar kadar detaylı değil. Ben bağımsız programları kullanmayı tercih ederdim.

Bence CPU-Z programı ile de test yapabilirsin.
Çok fazla alternatif var, yeni sistem için şimdiden belirlemek istiyorum. Araştıracağım tavsiyen için sağ ol.

Verdiğiniz benchmarklar donanım performansı belirleme konusunda alanlarının en iyileri. Bu sebepten güvenilirler. Eğer hepsi toplu olsun isterseniz OCCT de kullanılabilir ancak bu program bağımsız programlar kadar detaylı değil. Ben bağımsız programları kullanmayı tercih ederdim.
Gördüğünüz gibi çoklu platform olanlarda var, benim seçtiklerim o parça için iyi bir seçenek olacağını düşünmem. Tavsiye için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı