İşlemci boşta 105 derece oluyor

efezxs

Decapat
Arkadaşlar işlemcim boşta iken 105 derece oluyor, 80'nin altına düşmüyor. Ekran kartını taktığımda böyle oluyor. Neden? Ekran kartım kendini soğutamıyor diye mi yoksa fandan dolayı mı? Termal macunu yenilemedim ama yine de boşta iken 100 derece normal mi gerçekten?

Fan oturmamıştır.
Fan oturmasa bile 105 dereceyi görmesi gerçekten normal değil. Çünkü 1 kere fansız açmıştım ve boştayken 50 55 dereceydi. Şu anda ise 105 derece.

Dosya Ekleri

• Ekran Alınt334ısı.PNG
    Ekran Alınt334ısı.PNG
    10,2 KB · Görüntüleme: 22
Fan oturmasa bile 105 dereceyi görmesi gerçekten normal değil. Çünkü 1 kere fansız açmıştım ve boştayken 50 55 dereceydi. Şu anda ise 105 derece.

Fan olmadan işlemci yanar hocam ben 5-6 dakika fansız çalıştırdığımda sadece Google falan girmiştim 100 dereceye çıkmıştı aniden vb kapanmıştı fana bakar mısınz?

Fan oturmuş. Sadece termal macunu yok o kadar. Fakat ben uzun zamandır termal macunsuz oynuyorum, hatta fan oturmadığı zaman da valorant oynuyordum uzun sürelerce, ve işlemcim hep 75 85 derece arasıydı. Şimdi bir anda 105 derece oldu fakat termal macunundan dolayı diyorsanız yenileyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı