İşlemci boşta 70 derece oluyor

Serhat.48

Hectopat
Yer
Viseu
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Selam işlemcide macun bitmiş yeni macun sıkıp stok fanı tekrar taktım ama normal boştayken 55 dereceden şu an 65 70 arası geziyor vidaların 2'sini sıkıştıramadım sadece alt 2 vida tutuyor onunla ilgili bir sıkıntı olmuş olabilir mi işlemci ile fan tam oturdu birbirine boşluk falan yok.
Macun internette buldum 20 TL'ye almıştım tam fikrim yok oyun oynarken ise sabit 96 derece gibi saçma bir sıcaklığa erişiyor bu sıcaklıkların bir zararı olur mu olursa çözümü nedir?

Selam işlemcide macun bitmiş yeni macun sıkıp stok fanı tekrar taktım ama normal boştayken 55 dereceden şu an 65 70 arası geziyor vidaların 2'sini sıkıştıramadım sadece alt 2 vida tutuyor onunla ilgili bir sıkıntı olmuş olabilir mi işlemci ile fan tam oturdu birbirine boşluk falan yok.
Macun internette buldum 20 TL'ye almıştım tam fikrim yok oyun oynarken ise sabit 96 derece gibi saçma bir sıcaklığa erişiyor bu sıcaklıkların bir zararı olur mu olursa çözümü nedir?

Kalite bir macun alıp vidaları tam sıkarsanız sorununuz çözülecek gibi duruyor.

Hocam aynı sorunu yaşadım. Termal macunun kalitesi çok önemli. Benim 80 dereceden 50'yr düştü boştayken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macun kalitesiz bile olsa boştaki sıcaklığı fazla fanın tam oturması lazım.

Hmm yani tam oturdugunu düşünüyorum üst 2 vidayı sıkamadım sadece dün açıp baktım geri takıp 4 vidayı da sıktım ne zaman macun sürdüm ondan sonra üst 2 vida tam oturmuyor boşa dönüyor büyük ihtimal ben beceremiyorum.
O zaman şimdi PC'yi kapatıp tekrar oturtmaya çalışayım ya da yarın yaparım.
Peki bu sıcaklıkta olması çok mu zararlı ileride bir sorun çıkartır mı yani 4 gr macuna 100 TL vermek istemiyorum.

Sıcaklık sıkıntı olmaz daha fazla ısınırsa bilgisayar kapatır kendini korumaya alır.

Açalı 1 dk oldu PC'yi vidaları tam sıktım şimdi komple taktım vidaları 43 ile 47 derece boşta.
Sanırım işlemci ile fan birbirine tam oturmamış hepsini halletim bir 15 dk sonra yazarım sonucu.
Teşşekkür ederim MSTY611.

Stok soğutucumu kullanıyorsunuz.
Stok soğutucu kullanıyorsunuz vidaları kademe kademe sıkılır birisini komple sıkıp diğerine geçmeyin birinci vidayı biraz sıkın tam çaprazında biraz sıkın sonra diğer çapraz biraz biraz vidalar sırayla sıkılır.

Stok soğutucu kullanıyorsunuz vidaları kademe kademe sıkılır birisini komple sıkıp diğerine geçmeyin birinci vidayı biraz sıkın tam çaprazında biraz sıkın sonra diğer çapraz biraz biraz vidalar sırayla sıkılır.

Çözdüm şu an 43 ile 55 arası gidip geliyor yine de teşekkürler çözümün için.
Evet kademe kademe yaptım zaten dün yaptığımı bugün unuttugum için kademe işini unutmuşum tamamen :D

Yeni konular

Geri
Yukarı