Çözüldü İşlemci çekirdek sayısını arttırmak faydalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar eskiden gördüğüm bir FPS arttırma videosunda "MSConfig"den işlemci sayısını en yüksek ne varsa onu yapmamızı söylüyordu. Bende 4 yapmayayım 3 yapayım dedim. Performans artışı olmadığı için 4 yapacaktım ama 4 seçeneği kaybolmuştu. Korkudan hemen foramt atmıştım. Şimdi başka bir bilgisayar kullanıyorum. İşlemci sayısını arttırmak faydalı mıdır? Ne gibi zararları var?

1625570474605.png

Kısaca 2 yapsam sıkıntı çıkar mı ne gibi zararı, faydası var?

Çözüm
Hiçbir işe yaramayan bir ayar. Değiştirmeniz size bir şey katmayacaktır. O yüzden varsayılan bırakın.
O ayar oraya hata ayıklama için konulmuştur ve sadece uygulama geliştirenler kullanır. Amacı uygulamalarının daha az çekirdekte nasıl çalıştığına bakmaktır. Sizin o ayarı değiştirmenize gerek yok. Windows'ta varsayılan olarak bütün çekirdekler devrededir zaten.

Özetle PC'den anlamayan bir cahil video yapmış, herkes video yapmasın lütfen.

Aynı ahmakların bir de bellek üst sınırını değiştirtenleri var. Geri zekalılıkta kapışırlar.

Yıllardır bu aptal videolar yüzünden bu konuyu anlatıyorum insanlara, o yüzden bu konuda doluyum biraz.

O ayar oraya hata ayıklama için konulmuştur ve sadece uygulama geliştirenler kullanır. Amacı uygulamalarının daha az çekirdekte nasıl çalıştığına bakmaktır. Sizin o ayarı değiştirmenize gerek yok. Windows'ta varsayılan olarak bütün çekirdekler devrededir zaten.

Özetle PC'den anlamayan bir cahil video yapmış, herkes video yapmasın lütfen.

Aynı ahmakların bir de bellek üst sınırını değiştirtenleri var. Geri zekalılıkta kapışırlar.

Yıllardır bu aptal videolar yüzünden bu konuyu anlatıyorum insanlara, o yüzden bu konuda doluyum biraz.

Haklısınız hocam, Disk GB'ından RAM'i arttırıyorlardı en son ahha :D

Geri
Yukarı