İşlemci çıkartılıp takıldıktan sonra görüntü gelmemeye başladı

DARTY

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım vardı fakat işlemciyi takıp çıkardıktan sonra ekran kartımdan görüntü alamamaya başladım. Yarın bilgisayarcıya götüreceğim. Eğer bunlardan birinde sorun çıkarsa hangi işlemciyi alacağıma karar vermedim. i3-9100F ile i5-9400F arasında kararsızlık yaşadım, ekran kartı konusunda daha düşünmedim, anakartta da sorun olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemcide sorun olsa bilgisayar hiç çalışmaz. Size tavsiyem başka monitörde deneyin ya da BIOS pilini çıkarıp sistemi öyle başlatmayı deneyin.

Merhabalar, bilgisayarım vardı fakat işlemciyi takıp çıkardıktan sonra ekran kartımdan görüntü alamamaya başladım. Yarın bilgisayarcıya götüreceğim. Eğer bunlardan birinde sorun çıkarsa hangi işlemciyi alacağıma karar vermedim. i3-9100F ile i5-9400F arasında kararsızlık yaşadım, ekran kartı konusunda daha düşünmedim, anakartta da sorun olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.
RAM'leri çıkartıp tekrar takın. Belki, bir ihtimal temassızlık olmuş olabilir.

Mevcut işlemci, anakart ve ekran kartı için marka model alabilir miyiz?
Gerekli bilgiyi sağlamazsanız durumu çözemeyiz.
msi Rx480 Gaming x 8gb i57400 ve b150m bazooka
RAM'leri çıkartıp tekrar takın. Belki, bir ihtimal temassızlık olmuş olabilir.
ramleri denedim 1 kere daha gelmişti başıma termal macun değişirken fandan dolayı olabilir mi sizce.
İşlemcide sorun olsa bilgisayar hiç çalışmaz. Size tavsiyem başka monitörde deneyin ya da BIOS pilini çıkarıp sistemi öyle başlatmayı deneyin.

Başka monitörüm yok ama BIOS pilini çıkarıp denedim.

mrb oncelikle tavsiyem bilgisayari fişten çekin sonra işlemci fanini sökün işlemciyi dökün alta bulunan tirnaklarini kontrol edin hepsi düzgün eğilmiş krılmış ayak yok ise işlemciyi takmadan bilgisayarin pwer tusuna birkere basın birakin sonra işlemciyi takın ve bilgisayari pirize takın fan bağlamadan start verin eğer açıldı ise cihazi kapatin işlemci macunularını sürün ve işlemci fanin dogru oturtun fazla baskı uygulamdan yapın bu işlemi umarm sorunu düzelir düzelmez ise tekrar yazın kotrol eedelim

Hocam, anakart üzerinde VGA çıkışı varsa, monitörü oraya bağlar mısın? Görüntü gelecek mi?

Zaten şu an dahili ekran kartından alıyorum ekranı o konuda sıkıtı yok ekran kartımı algılamıyor.
MSI RX480 GAMING X 8 GB i57400 ve B150M Bazooka.

RAM'leri denedim 1 kere daha gelmişti başıma termal macun değişirken fandan dolayı olabilir mi sizce.

Başka monitörüm yok ama BIOS pilini çıkarıp denedim.

Bilgisayar açılıyor, o konuda sıkıntı yok asıl sorun bu geçen de başıma gelmişti dediğim gibi temizlemek için işlemciyi çıkarıp taktım, ekran kartını algılamıyor asıl sorun bu.

Geri
Yukarı